REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Balandžio 25 d. 20:12

Čepulio „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ – apie nutrūktgalviškus nuotykius tykant laukinių gyvūnų

Panevėžys

Lilija SkupienėŠaltinis: Etaplius.lt


646

Ar žinote, kada iš meilės apkursta kurtiniai, pradeda loti stirnos, stenėti briedžiai, baubti elniai, raugėti danieliai? O kada staugia vilkai, viauksi lapės, kleketuoja ereliai, žvygauja šernai, mušasi gaidukai, šoka gervės, gieda juodieji strazdai? Kokiu greičiu reikia slinkti prie maurojančio elnio arba rėkiančios gervės? O kokie drakonai ir zebriukai gyvena mūsų ežeruose? Kas yra geriausi žvejai? Kada dangus sušvinta sidabru, Paukščių Taką skrodžia perseidai ar pasirodo Šiaurės pašvaistė? O gal dar nematėte kvapą gniaužiančių paukščių migracijų?

95.jpg

Tuomet šis Mariaus Čepulio Lietuvos gamtos metraštis, pagardintas tikromis nutrūktgalviškomis istorijomis, – kaip tik Jums.

GAMTOS FOTOGRAFAS ČEPULIS: PAGRINDINIS MOTYVAS YRA NESĖKMĖ

Apie šį nutrūktgalvišką gamtos žmogų ir jo nuotykius su fotoaparatu tykant laukinių gyvūnų jau seniai sklando legendos, tačiau žinia apie būsimą knygą smalsumą sužadino ne vienam fotografijos ir Lietuvos gamtos mylėtojui.

Ir ko tik stebėdamas gamtą per fotoobjektyvą knygos autorius nepatyrė: ištisas valandas mirko lediniame vandenyje, basomis sliūkino pas šernus, kiurksojo pelkėtoje baloje apsuptas vėžlių, iki kaklo paniręs braidė paskui retąjį mažąjį baublį, atrado lietuviškuosius zebriukus ir ledynmetį, su vienais apatiniais klampojo pas gerves, nuo įsiaudrinusio elnio vos sveiką kailį išnešė, o jau kiek uodų, briedmusių ir erkių prišėrė, vienas Dievas težino, ir, žinoma, M. Čepulis.

Įdomiausias nuotraukas lydės netikėčiausios istorijos, o ekranuose suksis kai kas nematyto – videoįrašai iš fotomisijų!

Panevėžio miesto fotografijos galerija

Galerijos darbo laikas: III–VII, nuo 11.00 iki 18.00 val.

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA