REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Lapkričio 20 d. 15:13

Ceikiniuose nuskambėjo šventė „Ant savo tarmės sparnų“

Ignalina

Etaplius.ltŠaltinis: Ignalinos rajono savivaldybė


284007

Lapkričio 19 d. Ceikiniuose vyko Ignalinos rajono kultūros centro projekto ,,Ignalinos krašto tradicinių švenčių gyvybingumo išsaugojimas ir plėtra“ projektinis renginys „Ant savo tarmės sparnų“.

Šventę vedė Raimonda Dudėnaitė ir Ema Trapikienė. Kolektyvams ir atlikėjams Ceikinskus lauknešėlius prisiminimui įteikė Raminta Dudėnaitė. Renginio metu visi vaišinosi gardžia Ceikinska arbata su saldainukais, kuriuos dalino mūsų šaunuosios Lukrecija Bunoraitė ir Gabija Gurevičiūtė. Visus susirinkusius sveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius.

Po puikių sveikinimų prasidėjo ir oficialioji muzikinė programa. Šventinę nuotaiką mums dovanojo Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos 3a klasės mokinys, Tramtatulio regioninio rato (2022 m) laureatas Jokūbas Trapikas, kuris papasakojo apie Ceikinskas bitelas ir mūsų krašto muzikantą Untaną. Nuostabiu lietuvišku instrumentu – akordeonu į visų širdis pasibeldė jaunasis atlikėjas, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokinys Hubertas Raginis. Po jo nuostabaus kūrinio prisijungė Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos liaudiškos muzikos kapela „Nendrelė“ (vad. Irutė Murmienė). Nepakartojamas kolektyvas, kurio galima klausyti ir klausyti, o jų beklausant – laikas lekia žaibišku greičiu. O kokią smagią ir puikią programą atvežė Adutiškio kapela. Atrodo, net pačios kojelės prašėsi šokti, kai jie grojo ir dainavo. O vienas kapelos narys vien dėl šventės atvyko iš Vilniaus.

Po Adutiškio kapelos, dvi liaudiškas dainas atlikome mes, jaunimo grupė „DivErsa“. Šį kartą visiškai kitokio stiliaus ir dainos ir apranga vyravo mumyse. Bet labai smagu, kad galima dainuoti įvairaus žanro dainas – kiekviena patirtis atneša daug smagių akimirkų. Ir kaip gi be mūsų nuostabiųjų kaimynėlių iš Mielagėnų. Jie atvežė ne tik muzikinį pqsirodymą, bet ir visą vaidinimą. Tikri šaunuoliai. O laikas nei kiek neprailgo klausant ir bežiūrint į puikų IRKC Mielagėnų padalinio kolektyvą „Dainoriai“ (vad. Ona Mačiulienė).

Na, o visą renginį vainikavo ir šiltą, jaukią mūsų šventę užbaigė vietinis folkloro kolektyvas „Serbenta“. Ne tik dainavome. Kaip gi be mūsų šaunuosios pasakorės Janinos Tuskenienės pasakojimų. Tik šį kartą ji ne tik pasakojo, bet ir mįslių buvo visiems paruošusi. Renginyje ne tik klausėme dainų, muzikos, pasakojimų, vaišinomės Ceikinska arbata su saldainiais, šokome, grožėjomės eksponuojama Algio Jakšto ir Gintauto Veličkos fotografijų paroda „Ignalinos rajono dvarai“, turėjome dvi puikias edukacijas.

Mūsų šauniosios edukatorės Laima Mikalkienė ir Onutė Martinėnienė pakvietė į du užburiančius užsiėmimus. Kartu su Laima buvo galima pasigaminti rankų darbo žvakutes iš natūralaus vaško. O su mūsų šaunia bibliotekininke, bendruomenės pirmininke Onute Martineniene buvo galima pasigaminti unikalius rankų darbo Ceikinskus knygų skirtukus.REDAKCIJA REKOMENDUOJA