REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Balandžio 22 d. 16:05

Buvusios Alytaus politikės byla: po išteisinimo – byla nukentėjusiajai

Alytus

Pexels.com nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


265139

Teismui dėl dokumentų klastojimo visiškai išteisinus buvusią Alytaus miesto savivaldybės tarybos narę Laurą Radzevičiūtę, teisėsauga dėl tokio pačio galimo nusikaltimo pradėjo tyrimą prieš bylos nukentėjusiąją.

Kovo 7 dieną Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmai nuosprendžiu ne tik išteisino buvusią politikę dėl atliktos piniginės operacijos, bet ir priėmė nutartį – nusprendė pranešti Alytaus apylinkės vyriausiajam prokurorui apie nukentėjusios Dalios Cibulskienės galimai padarytą nusikalstamą veiką.

„Taip, galime patvirtinti, kad nutartis iš Alytaus apylinkės teismo yra gauta. Dėl minimo asmens teismui pateiktų galimai suklastotų PVM sąskaitų-faktūrų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pagal Baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d.“, – rašoma Kauno apygardos prokuratūros atstovės Tautvilės Merkevičiūtės atsakyme BNS.

Pasak jos, šiuo metu ikiteisminiame tyrime yra renkami duomenys, vėliau bus sprendžiama dėl asmens procesinės padėties. Kol kas šiame ikiteisminiame tyrime nėra įteiktų pranešimų apie įtarimus.

L. Radzevičiūtė buvo kaltinama, kad 2019 metų, sausio 21 dieną Alytaus pašto skyriuje įvykdė 500 eurų perlaidą Centro partijai ir pasirašė nukentėjusiosios D. Cibulskienės vardu, pinigų pervedimo blanke suklastodama jos parašą.

Įtarimai L. Radzevičiūtei buvo pareikšti dar 2019 metų rugpjūtį, ji visą laiką savo kaltę neigė.

Politikė teigė atlikusi piniginę operaciją už kitą Lietuvos centro partijos atstovę su partijos pirmininko Naglio Puteikio žinia.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus prokurorų persiųstą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pareiškimą.

Tarybos narę išteisinęs Alytaus teismas konstatavo, kad byloje surinktais ir teismo ištirtais įrodymais nebuvo neginčijamai įrodyta jos kaltė, nebuvo nustatyta nė vieno tiesioginę kaltinamosios kaltę patvirtinančio įrodymo.

Kovo 7 dieną teismo priimtoje nutartyje rašoma, kad D. Cibulskienė negalėjo paaiškinti, kokiu būdu apmokėjo sąskaitas, todėl teismui iškilo abejonių, ar paslauga iš tikrųjų buvo suteikta, ar ji buvo apmokėta.

„Teismui yra pakankamas pagrindas manyti, kad Dalia Cibulskienė galimai pateikė suklastotas PVM sąskaitas-faktūras“, – rašoma neskundžiamoje teismo nutartyje.

Patį nuosprendį aukštesnės instancijos teismui skųsti galima, tai padarė tiek prokuratūra, tiek D. Cibulskienė.

Prokuratūra L. Radzevičiūtei prašė skirti 2,5 tūkst. eurų baudą. Civilinį ieškinį dalyje dėl turtinės žalos prokuratūra prašė atmesti kaip neįrodytą, o neturtinę mažinti teismo nuožiūra.

Nukentėjusioji D. Cibulskienė prašė jai priteisti 14,5 tūkst. eurų neturtinę žalą ir 2,5 tūkst. eurų turtinę žalą. Išteisinamuoju nuosprendžiu ieškiniai buvo atmesti.

Savivaldos rinkimuose L. Radzevičiūtė į miesto tarybą 2019 metais buvo išrinkta pagal Lietuvos centro partijos sąrašą. Šiemet į tarybą ji kandidatavo su Lietuvos regionų partija, bet perrinkta nebuvo.REDAKCIJA REKOMENDUOJA