REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Balandžio 4 d. 14:03

Buvusiam Lazdijų tarybos nariui V. Žičkai už piktnaudžiavimą kanceliarinėmis lėšomis skirta 10 tūkst. eurų bauda

Lazdijai

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


297065

Kauno apygardos teismas buvusį Lazdijų rajono savivaldybės narį Valdą Žičką pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, jam skirta 10 tūkst. eurų bauda ketvirtadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Anot STT, Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, buvusį Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narį V. Žičką pripažino kaltu dėl dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu, turto pasisavinimo ir piktnaudžiavimo.

Teismas jam skyrė galutinę 10 000 eurų baudą ir 5 metams atėmė teisę būti išrinktam ir paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Bylos duomenimis, V. Žička sistemingai klastojo tikrus dokumentus, juose pateikdamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie nepatirtas kuro išlaidas. Tokius dokumentus, neva susijusius su tarybos nario veikla, V. Žička teikė Lazdijų rajono savivaldybės administracijos buhalterijai.

Buvęs tarybos narys pripažintas piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi, suteikiančia teisę avansu gauti minėtas išmokas, ir pasisavinęs jam patikėtą svetimą turtą. Tokiais savo veiksmais V. Žička padarė beveik 3 tūkst. eurų žalą Lazdijų rajono savivaldybės administracijai.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per keturiolika dienų prašyti teismo surengti bylos nagrinėjimą teisme.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA