REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 23 d. 14:34

Buvusi vicemerė V. Eičienė stojo prieš teismą: nesijaučiu niekuo kalta

Tauragė

Freepik.com nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


295865

Buvusi Tauragės vicemerė Virginija Eičienė, iš kurios prokuratūra prašo priteisti 19,6 tūkst. eurų galimai nepagrįstai panaudotų išmokų, su ieškiniu nesutinka ir nenori grąžinti šių lėšų. Didžiąją šios sumos dalį sudaro išlaidos už kurą.

Politikė sako, kad per teismo posėdžius sieks įrodyti, kad prokuratūros ieškinys nepagrįstas ir ketina į bylą kviesti liudytojus, kurie paliudytų apie jos veiklą.

„Nesijaučiu niekuo kalta, kad kažką pažeidžiau, aš tikrai nesinaudojau privilegijomis, gyvenau pagal įstatymus, pagal Vietos savivaldos įstatymą ir savivaldybės reglamentą“, – Eltai sakė V. Eičienė.

Tauragės apylinkės teismas praeitą savaitę pradėjo nagrinėti šią civilinę bylą dėl nepagrįsto praturtėjimo.

„Byla buvo nagrinėjama, šalys posėdžio metu paprašė į kitą posėdį kviesti ir apklausti liudytojus bei pateikti papildomus duomenis“, – Eltai sakė teismo atstovas Mindaugas Radvila.

Prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, V. Eičienė 2019–2023 metais ėjo Tauragės rajono savivaldybės vicemerės pareigas ir gavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą iš savivaldybės biudžeto.

Kaip skelbė prokuratūra, remiantis gautais dokumentais, buvusi vicemerė teikė savo išlaidų, susijusių su jos, kaip tarybos nario veikla, ataskaitas ir kuro įsigijimo dokumentus. Iš šių dokumentų, prokuratūros teigimu, matyti, kad tam tikrais laikotarpiais degalai buvo perkami kasdien, kas antrą dieną ar net du kartus per dieną, vicemerei išvykus į komandiruotes bei karantino laikotarpiu, kai tarybos ir komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu ir kontaktinis bendravimas buvo apribotas.

Taip pat tam tikrais atvejais įsigytų degalų kiekis buvo gerokai didesnis nei lengvojo automobilio kuro bako talpa.

Pasak prokuratūros, tyrimo metu nustatyti duomenys leidžia daryti išvadą, kad remdamasi tokiais dokumentais Tauragės rajono savivaldybė minėtas kompensacijas V. Eičienei išmokėjo nepagrįstai, todėl prokuratūra siekia visą išmokėtą sumą grąžinti į savivaldybės biudžetą.

V. Eičienė Eltai pasakojo, kad, būdama vicemere, ji buvo atsakinga už kultūrą, švietimą, bendruomenių veiklą. Kilus koronaviruso pandemijai, vicemerė dalyvavo Ekstremalių situacijų komisijos veikloje.

„Esant ekstremaliai situacijai, aš manau, turi dirbti ir vadovai, ir tarybos nariai, nepalikti žmonių bėdoje. Aš dirbau savo darbą, rūpinausi situacija rajone ir nežinau, kur aš čia galėjau nusikalsti“, – sakė V. Eičienė.

Politikė su prokuratūra bylinėjasi padedama advokatės Stanislavos Jorudienės.

„Pirmojo karantino metu ji nepirko degalų ir niekur nevažiavo, antro karantino metu ji dirbo Ekstremalių situacijų komisijos pirmininke ir kontroliavo situaciją, iš savo gyvenamosios vietos nepavyko, dirbo savo darbo vietoje“, – Eltai sake advokatė.

„Kaip tarybos narys ir mero pavaduotoja aš buvau darbo vietoje, aš nesėdėjau namuose, rankų sudėjusi, negalim palikti žmonių ir nesidomėti situacija. Jei seniūnija skambindavo, bėda kokia, aš važiuodavau į vietą“, – apie darbą per pandemiją pasakojo buvusi vicemerė.

Jos advokatė S. Jorudienė sakė, kad prašymas į bylą kviesti liudytojus susijęs su ieškovės siekiu įrodyti, kad iš savivaldybės gautas lėšas ji panaudojo tarybos nario funkcijų atlikimui. S. Jorudienė teigė, kad jos klientė į kanistrą kurą pylėsi kelis kartus, nes gyvena atokiai ir kuro atsargos buvo reikalingos.

V. Eičienė Eltai pasakojo, kad tuo metu, kai nebuvo paskelbtas karantinas, kai renginiai dar nebuvo ribojami, ji, kaip atsakinga už kultūros, švietimo ir bendruomenių veiklos sritį, nuolat dalyvaudavo įvairiuose renginiuose.

„Aš važiavau per išeigines, atostogų metu, visada rūpinausi visais. Atidaviau ir sielą, ir dūšią, nuo šeimos laiką nusukau, net negalėjau savaitgalį su anūkais pabūti, buvau kiekviename renginyje, nežiūrėjau nei darbo valandų, nei atostogų“, – Eltai sakė V. Eičienė, pabrėždama, kad, vykdydama savo darbines funkcijas, naudojosi šeimos narių transporto priemonėmis, taip pat savo asmeniniu automobiliu.

V. Eičienė šiuo metu eina Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas. Prokuratūrai pareiškus ieškinį, ji sustabdė narystę Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje.

ELTA primena, kad pavasarį visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo eilė savivaldybių.REDAKCIJA REKOMENDUOJA