REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugsėjo 23 d. 15:45

Buvęs „Judex“ vadovas: P. Gražulis prašė pervesti pinigų, įmonė mokėjo už jo bilietus

Lietuva

Eltos nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


188964

Seimo narys Petras Gražulis skambino ir prašė pervesti įvairias sumas į jo padėjėjos sąskaitą, bendrovė „Judex“ mokėjo už jo bilietus, ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme liudijo buvęs šios įmonės generalinis direktorius Rimantas Kičas.

Jis teigė nesidomėjęs, kam reikia prašomų pinigų, o juos pervesdavęs Patricijai Pachomovaitei, „Judex“ dirbusiai komercijos direktore, su kuria P. Gražulis tuo metu turėjo bendrą ūkį.

„Kiek prašydavo, tiek pervesdavau. Man svarbu, kad mėnesio gale buvo atsiskaityta už tuos pinigus arba juos grąžindavo“, – ketvirtadienį teisme sakė R. Kičas.

Jis liudijo Seimo nario P. Gražulio baudžiamojoje byloje dėl piktnaudžiavimo.

Prašė pinigų

Teisme perskaityta medžiaga, kad įvairios sumos – nuo 100 iki 1000 eurų, iš viso 1800 eurų – būdavo pervedamos P. Gražulio prašymu.

Pasak R. Kičo, pinigai būdavo pervedami ne tik P. Gražulio, bet ir P. Pachomovaitės prašymu, ir jis nesidomėjo, kam tų lėšų reikia.

Liudytojo teigimu, dalis lėšų būdavo naudojamos įmonės reikmėms, dalis būdavo kaip savotiška paskola savo darbuotojai.

„Pinigus ji grąžindavo, įmonei žala nepadaryta“, – teigė buvęs „Judex“ generalinis direktorius.

Teisėjos klausiamas, ar normalu, kad žmogus, nesusijęs su įmone, prašo pinigų, R. Kičas pripažino, kad tai nėra normalu. Jis teigė nežinojęs, kam buvo leidžiami prašyti pinigai.

Teisme taip pat paskelbta, kad „Judex“ ne kartą mokėjo už Seimo nario ir jo palydovų bilietus į Londoną, Kijevą, Stokholmą 2015–2016 metais.

R. Kičas taip pat patvirtino, kad „Judex“ įsigytu automobiliu „Lexus“ realiai naudojosi P. Gražulis. Jo teigimu, mašina įsigyta įmonės akcininko Sigito Mačiulio prašymu, ja atvyko P. Gražulis ir nurodė išnuomoti SIA „Dozhas“, o ši pernuomojo parlamentarui.

Seimo nario teigimu, šiuo automobiliu naudojosi ir „Judex“.

Liudytojas taip pat tvirtino negalįs paaiškinti, kokiu būdu „Judex“ kuro kortelė atsirado pas politiką. Jo teigimu, įmonė turėjo dvi kuro korteles, vieną turėjo jis, o kitą – P. Pachomovaitė.

Savo veiksmus dėl įmonės turto dalijimo jis vadino klaida, apgailestavo, kad dėl didelio krūvio į viską nespėjo gilintis. 

R. Kičas Kauno apylinkės teismo yra pripažintas kaltu dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo būtent dėl minėtų atvejų.

Sulaukė J. Miliaus skambučių

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme taip pat apklausti 2015–2016 metais Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui vadovavęs Gediminas Pridotkas ir buvęs Biržų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Adolfas Rinkūnas.

Jie liudijo, kad buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius domėjosi tyrimais, susijusiais su šaldytų maisto produktų gamybos įmone „Judex“. 

G. Pridotkas pasakojo, kad J. Milius domėjosi, ar jis pažįsta ką nors iš Rusijos Karaliaučiaus srities maisto ir veterinarijos tarnybos vadovų. G. Pridotkai atsakius teigiamai, J. Milius jo nieko neprašė.

A. Rinkūnas pasakojo J. Miliaus skambučio sulaukęs, kai jo pavaldiniai 2015 metų lapkritį „Norfos“ parduotuvėje aptiko netinkamai sufasuotą žuvį – etiketėje nebuvo išskirti alergenai. Šios žuvies fasuotojas buvo „Judex“.

A. Rinkūno teigimu, tikrinimo medžiaga buvo persiųsta VMVT, jos Kauno ir Vilniaus padaliniams, o produkcijos platinimas sustabdytas.

„Skambino direktorius po kažkiek laiko ir pasiteiravo, ką jūs ten radote ir kur radote. Tuo ir baigėsi“, – teigė buvęs Biržų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas.

Jie abu sakė P. Gražulį pažįstantys tik iš TV ekranų, niekada su juo nebendravę.

Tęsti liudytojų apklausą P. Gražulio baudžiamojoje byloje Vilniaus apygardos teismas planuoja rugsėjo 27 dieną.

Generalinė prokuratūra kaltina P. Gražulį nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario piktnaudžiavus Seimo nario padėtimi, dėl ko žalos patyrė valstybė.

Bylos duomenimis, parlamentaras iš privačios bendrovės „Judex“ galbūt siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą veikdamas šios bendrovės interesais bei neleistinai kišdamasis į kitų valstybės tarnautojų Lietuvoje ir Rusijoje veiklą. Taip pat jis, anot kaltintojų, siūlė Rusijos pareigūnams duoti pinigų, prašydamas neteisėtai veikti nurodytos bendrovės interesais.

Į Rusiją eksportuojamoje „Judex“ šaldyto maisto produkcijoje Rusijos pareigūnai 2015 metais aptiko listerijos bakterijų.

Kaltinamajame akte rašoma, kad Seimo narys padėjo tvarkyti bendrovei „Judex“ su tuo susijusias problemas: ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, ragino duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas.

Seimo narys kaltę kategoriškai neigia.

 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA