REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Sausio 21 d. 22:44

Buvęs Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas grąžino 20 tūkst. eurų panaudotų išmokų

Alytus

Algirdas Vrubliauskas. Andriaus Ufarto, fotobanko nuotr.

EtapliusŠaltinis: BNS


289703

Buvęs Alytaus rajono meras, dabartinis tarybos narys konservatorius Algirdas Vrubliauskas grąžino į biudžetą beveik 20 tūkst. eurų panaudotų savivaldybės tarybos nario išmokų.

„Paaiškėjus, kad dėl apmaudžios klaidos kai kurios sąskaitos, susijusios su mano, kaip Alytaus rajono savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų išlaidų apmokėjimu, buvo įtrauktos į mano, kaip individualią veiklą vykdančio asmens apskaitą, grąžinau Alytaus rajono savivaldybės administracijai 2019-2023 m. tarybos kadencijos laikotarpiu gautas išmokas, iš viso 19669 eurus“, – sekmadienį feisbuke rašė A. Vrubliauskas.

Jis teigė tokį sprendimą priėmęs nepaisant to, kad didžioji dalis lėšų panaudotos su tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms kompensuoti.

„Apgailestauju, kad deklaruojant tarybos nario išlaidas pritrūko dėmesingumo, rūpestingumo, iš dalies - gero buhalterinės apskaitos išmanymo. Susidariusi situacija man yra skaudi pamoka“, – rašė politikas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba įtarimus dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo bei jų panaudojimo buvusiam rajono merui pateikė sausio pradžioje.

Tyrimo duomenimis, A. Vrubliauskas asmeninėms reikmėms skirtas kuro ir transporto priemonių remonto išlaidas galimai deklaruodavo kaip išlaidas, susijusias su tarybos nario veikla.

Įtariama, kad buvęs meras savivaldybės administracijai pateikdavo suklastotus dokumentus ir tokiu būdu praėjusią kadenciją apgaule įgijo beveik 20 tūkst. eurų.

Viešinti galimus piktnaudžiavimo savivaldybių tarybų narių išmokų atvejus pradėjo visuomenininkas Andrius Tapinas, pradėjęs akciją „Skaidrinam“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA