REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Birželio 19 d. 11:27

Bus tikrinama, ar dirbantys vaikų stovyklose nėra teisti dėl seksualinių nusikaltimų

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Milena AndrukaitytėŠaltinis: BNS


270640

Vaiko teisių gynėjai kartu su darbo inspektoriais tikrins, ar vaikų vasaros stovyklose dirbantys asmenys nėra teisti dėl seksualinių ar sunkių nusikaltimų.

„Šią vasarą kartu su Valstybinės darbo inspekcijos kolegomis atrinksime kelias stovyklas skirtinguose Lietuvos regionuose ir aplankysime kartu pasižiūrėdami, kaip pavyksta užtikrinti vaiko teises ir kaip darbdaviai pasiruošę užtikrinti vaikų saugumą“, – pirmadienį per spaudos konferenciją pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Tarnybos vadovė pabrėžė, kad dirbantys su vaikais negali būti teisti dėl seksualinio pobūdžio, taip pat sunkių arba labai sunkių nusikaltimų, ir darbdavio pareiga patikrinti, ar darbui su vaikais samdomi ar savanoriaujantys žmonės nėra padarę tokių nusikaltimų.

„Prieš pradedant įdarbinti žmones, prieš pasirašant sutartis su savanoriais labai svarbu, kad šias pažymas turi turėti ne tik žmonės, kurie dirba, bet ir savanoriai. Jūs (vaikų laisvalaikio organizatoriai – BNS) turite kreiptis į Informacijos ir ryšių departamentą prie VRM ir išsiimti pažymas iš Kaltinamųjų, įtariamųjų ir nuteistųjų registro, kurios patvirtina, kad žmonės, kurie leis laiką su vaikais, nėra įvykdę šių nusikaltimų“, – pažymėjo I. Skuodienė.

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius per spaudos konferenciją teigė, jog taktikos sumetimais konkretus skaičius, kiek vaikų stovyklų bus patikrinta, nebus atskleidžiamas.

„Labai svarbu nešti žinią, kad niekas negali prisiartinti prie vaiko būdamas tokioje situacijoje“, – sakė vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė teigė, jog tokia akcija rengiama pirmą kartą, ja siekiama ne tik patikrinti vaikų stovyklas, bet ir atkreipti visuomenės, vaikų laisvalaikio organizatorių dėmesį, kad būtų laikomasi įstatyme nustatytų reikalavimų.

„Startuosime po trijų savaičių, tad kolegos, organizuojantys stovyklas ar būrelius, dar turi laiko kreiptis į Informacijos ir ryšių departamentą dėl pažymų, susitikrinti, susižiūrėti. Vizitai ir apsilankymai iš vaikų teisių tikrai vyks pirmą kartą. Tai, ką matome, kad tam tikra dalis smurtinių, seksualinių nusikaltimų įvyko būtent vasaros metu, vasaros stovyklose ar būreliuose“, – kalbėjo tarnybos vadovė.

I. Skuodienės pateiktais duomenimis, kasmet vasaros stovyklose poilsiauja daugiau kaip 50 tūkst. vaikų – tai yra daugiau nei 10 proc. visų Lietuvos vaikų.

J. Gricius teigė, kad taip pat Valstybinė darbo inspekcija tikrins, ar darbdaviai laikosi teisės aktų įdarbindami jaunuolius vasarai.

„Kiekvieną rudenį Darbo inspekcija sulaukia jaunų nuviltų žmonių prašymų dėl įvairių skundų, jauniems asmenims sumokama tik dalis atlyginimo, fiksuojame nelegalaus darbo faktus, kurie gėdingi teisinės valstybės sąlygomis“, – kalbėjo J. Gricius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA