REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 2 d. 15:53

Bus rekonstruojamas avarinės būklės pasieniečių pastatas Klaipėdoje

Klaipėda

BNS/Fotobanko nuotr.

Austėja Masiokaitė-LiubinienėŠaltinis: BNS


282511

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) ruošiasi už 12 mln. eurų rekonstruoti avarinės būklės pastatą Klaipėdoje.

Spalį VSAT pasirašė sutartį su konkurso laimėtoja – statybų kompanija „Infes“.

Baigus darbus administraciniame pastate Gintaro gatvėje įsikurs Europos kelionių registracijos ir leidimų sistemos nacionalinis centras bei atkurtoji Pakrančių apsaugos rinktinė, BNS informavo tarnyba.

Pasak VSAT atstovo Giedriaus Mišučio, pastatas bus rekonstruojamas iš esmės, kadangi buvo avarinės būklės, su įgriuvusiomis vidinėmis konstrukcijomis. Pastate paskutiniu metu veikla nebuvo vykdoma.

„Rekonstrukcijos metu bus sutvirtinamos pastato konstrukcijos, keičiamas stogas, perdangos, įrengiamos naujos komunikacijos“, – teigė jis.

Darbus „Infes“ pastate turės atlikti per dvejus metus, su galimybe pratęsti juos dar metams.

Anksčiau skelbta, jog Pakrančių apsaugos rinktinę planuojama atkurti nuo kitų metų pradžios.

Rinktinė veiks pasienio ruože prie valstybės sienos su Rusija ir Latvija, teritorinėje jūroje, jos priekrantėje, jūrų uostuose ir veiklos teritorijoje esančiuose oro uostuose, Kuršių mariose.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, atkurta rinktinė užtikrins efektyvesnę kovą su kontrabanda bei neteisėta migracija – numatyti migracijos ir kriminalinės žvalgybos padaliniai.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė prisidės ir prie strateginių objektų apsaugos – į jos saugomą ruožą papuola Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SDG) terminalas.

Pakrančių rinktinė VSAT jau veikė iki 2020-ųjų pradžios. Tuomet ji buvo sujungta su Pagėgių rinktine.REDAKCIJA REKOMENDUOJA