REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 24 d. 10:41

Bus įteikta J. Ivanauskaitės premija

Vilnius

Vidmanto Balkūno nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


73250

Vilniaus knygų mugėje poetui ir dramaturgui Mindaugui Nastaravičiui už eilėraščių knygą „Bendratis“ bus įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija. Šią knygą išleido leidykla „Tyto alba“.

J. Ivanauskaitės vardo premija teikiama kasmet ne vyresniam nei 45 metų lietuvių autoriui, per pastaruosius dvejus metus išleidusiam knygą, kurios turinys atitinka formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“. Antrą kartą tam pačiam autoriui premija neskiriama.

45-erių metų riba pasirinkta todėl, kad būdama būtent tokio amžiaus mirė pati rašytoja J. Ivanauskaitė.

Šiemet premijai taip pat buvo pasiūlyti: Monika Budinaitė už romaną „Selfų slėnis“, Marius Burokas už eilėraščių knygą „Švaraus buvimo“, Marijus Gailius už romaną „Oro“, Marius Povilas Elijas Martynenko už tekstus malonumui sužadinti „Be penkių pasaulio pradžia“, Kastytis Sarnickas už romaną „Turnė“, Lina Laura Švedaitė už dokumentinės prozos ir esė knygą „Laiškai hipokampui“, Rebeka Una už romaną „Šeštadienį, aštuntą valandą“ ir Artūras Valionis už eilėraščių knygą „Ą-mol“.

M. Nastaravičius (g. 1984) yra trijų eilėraščių knygų autorius: „Dėmėtų akių“ (2010), „Mo“ (2014) ir „Bendratis“ (2018). Jis taip pat rašo pjeses, bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos teatrais. M. Nastaravičius įvertintas Jaunojo jotvingio, Julijono Lindės-Dobilo, Kultūros ministerijos jaunojo menininko premijomis, už dramaturgiją yra pelnęs „Auksinį scenos kryžių“.

J. Ivanauskaitės vardo premiją įsteigė J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla „Tyto alba“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA