REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Rugpjūčio 22 d. 15:02

Brigadą Lietuvoje kurianti Vokietija nuo spalio pratyboms skirs batalioną, teigia krašto apsaugos ministras

Lietuva

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


243647

Lietuvoje brigadą steigianti Vokietija jau nuo spalio pratyboms skirs bataliono dydžio vienetą, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Vokietija, kaip yra žadėjusi, deklaravusi, dalį tos brigados laikys mokymuose Lietuvoje, t.y. kariai turės galimybę dalyvauti pratybose Lietuvoje. Mūsų žiniomis, planuojama, kad jau bataliono dydžio vienetas nuo spalio pradės pratybas Lietuvoje“, – žurnalistams pirmadienį Klaipėdoje sakė A. Anušauskas.

BNS jis anksčiau minėjo, kad pirmuosius karius Vokietija žada atsiųsti jau rugsėjį, tai bus vadovaujamasis štabo elementas, kuriame planuojama apie 50 karių. Šią štabo dalį, atsakingą už pasiruošimą dislokuoti kitus vienetus, planuojama įkurdinti Jonavos rajone, Rukloje.

Vokietijos brigada Lietuvoje dislokuojama dėl to birželį sutarus abiejų šalių vadovams.

NATO taip pat patvirtino ketinimus esant poreikiui iki brigados lygio kelti Aljanso rytinio sparno šalyse 2017 metais ir vėliau dislokuotus tarptautinius batalionus.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad infrastruktūrą Vokietijos brigados visiškam dislokavimui šalyje gali parengti iki 2025 metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA