REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Spalio 11 d. 18:00

Biržų rajone užfiksuota meška

Biržai

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


248330

Biržų rajone esančioje Biržų girioje savaitgalį medžiotojai užfiksavo mešką.

Vaizdo įrašu su šiuo Lietuvoje retai sutinkamu gyvūnu socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Tamošiūnų medžiotojų būrelio vadovas, miškininkas Rimantas Šarkanas.

BNS jis teigė, kad meška nufilmuota sekmadienio pavakarę, prie žvėrių šėryklos, o kolegos netoliese meškos pėdas yra užfiksavę ir prieš mėnesį.

„Meškos aš dar nesu matęs, yra kolegos užfiksavę nuotraukų. Sako, kad jos traukia į Latvijos, Estijos miškus, gal iš Baltarusijos. Bet ji greičiausiai gyvena jau apie mėnesį, nes prieš mėnesį buvo miškų urėdijos darbuotojai užfiksavę pėdas už 8–10 kilometrų, prieš dvi savaites ir medžiotojai matė kažką panašaus į šerną, bet ne šerną. Greičiausiai šią meškutę ir matė“, – pasakojo R. Šarkanas.

Anot jo, neįprasta tai, kad meška nufilmuota netoli nuo regioninio kelio.

„Ji ir prieš tai matyta netoli to kelio, ir dabar – už 200 metrų nuo rajono kelio. Biržų giria pati su Latvija nesiriboja, yra Nemunėlio upė, ji gali upę pereiti, aišku, ir pereis. Bet mes tikimės, kad ji niekur neis, nes mums dėl įvairovės reikia, kad būtų girioje ir meškų“, – kalbėjo medžiotojas.

Meškos Lietuvoje nuolatos negyvena. Jos į šalį paprastai užklysta iš Baltarusijos, pasieniečiai ne kartą yra aptikę jų pėdsakų.

Pastarąjį kartą mešką, einančią geležinkelio bėgiais iš Baltarusijos, šią vasarą buvo užfiksavę Kenos užkardos pasieniečiai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA