REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Balandžio 2 d. 08:49

Bibliotekoje vyko  ukrainiečių pasakų kūrybinio skaitymo užsiėmimas

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.LT


296704

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) vyko kūrybinio skaitymo užsiėmimas vaikams bibliotekoje. Tai viena veiklų iš kūrybinių, literatūrinių užsiėmimų ciklo „Skaitymo laboratorija“ vaikams, šeimoms.

Per praktines veiklas mokiniai kviesti į knygas pažvelgti kitaip, kūrybiškai, žaismingai. Kartu skatinant tarpkultūrinę bendrystę, kūrybinio skaitymo užsiėmime dalyvavo ir ukrainiečių mokiniai, o ukrainiečių pasakas pažinti, prisiminti kvietė Gytarių progimnazijos mokytoja Olena Zinovieva. Edukacinio užsiėmimo metu, kuris organizuotas įgyventinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį 2“, vaikai turėjo atlikti įvairias kūrybines užduotis: iš žodžių sudėlioti ukrainietiškas patarles apie pasakas, iš tekstų ištraukų atpažinti pasakas, įminti mįsles. Kartu su edukatore mokiniai vaidmenimis skaitė ukrainietišką pasaką, atsakinėjo į klausimus ir patys pabuvo pasakos iliustratoriais piešdami įsimintiniausius pasakos epizodus.

Šios veiklos skatino vaikų kūrybiškumą, komunikacinius, aktorinius gebėjimus, pagilino literatūrines žinias, sustiprino tarpusavio ryšį, ir, svarbiausia, skatino pozityvų santykį su knyga.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA