REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Gruodžio 5 d. 10:57

Biblioteka surengė teatralizuotą knygų namelio atidarymą

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


109383

Gruodžio 4 d. žaidimų aikštelėje prie Gytarių progimnazijos (K. Korsako g. 10) Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas surengė teatralizuotą knygų namelio atidarymą, į kurį, nepabūgę šalto oro, susirinko Gytarių progimnazijos ir Sandoros progimnazijos mokiniai kartu su auklėtojomis.


Foto galerija:

5de8c39780f45.jpg
5de8c397f40bf.jpg
5de8c397f014b.jpg
5de8c39856897.jpg
5de8c3986304c.jpg
5de8c398c0444.jpg
5de8c398c8100.jpg
5de8c39927e24.jpg
5de8c3992f926.jpg

Knygų namelis – iš projekto lėšų

Renginio vedėja vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai Jurgita Januševičiūtė-Taralė renginio pradžioje atskleidė paslaptį, kad knygų namelis yra nepaprastas, o stebuklingas, jame yra daug nuostabių istorijų. Būtent šiame namelyje kiekvienas gali palikti savo knygas, kurių nebereikia, ir pasiimti tas, kurių reikia. Štai taip draugiškai gali vykti knygų mainai. Taip pat paminėjo, kad už šio namelio atsiradimą Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja bibliotekos bičiulei, partnerei Gytarių progimnazijai, kuri parašė projektą „Edukacinės vaikų žaidimų zonos prie mokyklos ir bibliotekos, esančių adresu K. Korsako g. 10, įkūrimas“, jį laimėjo ir dabar prie mokyklos galima matyti ne tik gražųjį knygų namelį, bet ir žaidimų zoną.

Renginyje netrūko zuikių

Nepaisydama žiemiško oro, į knygų namelio atidarymą atskrido pasakų fėja (Šiaulių dramos teatro aktorė Viktorija Krivickaitė), kuri knygų namelyje atrado pasaką „Zuikis puikis“ ir kartu su mažaisiais renginio dalyviais smagiai šią istoriją ne tik skaitė, bet ir suvaidino. Kiekvienas galėjo pasijusti zuikiu, striksėti, kramsnoti morkas ir kopūstus. Kadangi knygų namelis stebuklingas, pasakų fėja jame rado ir zuikio ausų, kurias padovanojo vaikams. Renginyje svečiavosi ir linksmieji aktoriukai (2 kl.) iš „Salduvės“ progimnazijos (mokytoja Indrė Pilipavičė), kurie suvaidino Pauliaus Norvilo sukurtą pasaką apie šiuolaikinį kiškį „Strykt pastrykt!“.

Šildė muzika ir karšta arbata

Teatralizuoto knygų namelio metu šventinę nuotaiką kūrė Mikituko meninio ugdymo studija (vadovė Eglė Žalalienė). Skambant smagioms dainelėms, vaikai susijungę į traukinuką smagiai pašoko ir „pasivažinėjo“. Rūpinantis, kad renginio dalyviai ir žiūrovai nesušaltų, draugiškieji žvėreliai – meška ir vilkas – dalino karštą arbatą.

Prisimintos Knygų Kalėdos

Šiais metais jau 9 kartą visoje Lietuvoje yra organizuojama akcija „Knygų Kalėdos“ (globėja Dalia Grybauskaitė), tad renginyje buvo papasakota, kad šiemet, kaip ir ankstesniais metais, bibliotekai galima dovanoti knygas, o vieni kitiems – gerumą ir šilumą. Taip pat susirinkusieji į renginį buvo kviečiami dalyvauti linksmoje fotosesijoje prie Knygų Kalėdų namelio.

Renginio pabaigoje nuskambėjus kalėdinėms dainelėms, visiems buvo padėkota, kad nepabūgo šalto oro ir susirinko į teatralizuotą knygų namelio pristatymą. Taip pat įteiktos padėkos „Salduvės“ progimnazijos antrokams ir jų mokytojai I. Pilipavičei ir Mikituko meninio ugdymo studijai ir jos vadovei E. Žalalienei.

Marta Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose" (programa: Europos solidarumo korpusas/European solidarity corps).REDAKCIJA REKOMENDUOJA