">

">

">

">
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 6 d. 08:08

Biblioteka kviečia šeimas į kūrybinio rašymo kelionę

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


174077

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms". Pagrindinė sukamoji projekto ašis – kūrybinis rašymas ir jo įgūdžių gerinimas per virtualias veiklas ir kuriamus virtualius produktus.

Projekto metu biblioteka kviečia tėvus, auginančius 5–14 metų vaikus, išbandyti savo jėgas kūrybiniorašymo mokymuose, kurie vyks gegužės 10–30 d. Mokymų metu bus kalbama apie kūrybiškumą, teksto rašymą, iliustravimą, maketavimą, komiksų kūrimą ir kitus iliustravimo būdus. Šios paskaitos bus talpinamos privačioje „Facebook“ grupėje tik mokymų dalyviams ir bus visuomet pasiekiamos tėvams patogiu laiku. Mokymų metu tėvai kurs istorijas apie tai, kaip jie leido laiką vaikystėje be socialinių tinklų, kompiuterių, telefonų ir kitų inovatyvių priemonių, šiuolaikinių žaislų. Vaikai, komiksų pagalba, bandys įsivaizduoti kaip tai atrodė ir vizualiai savo įsivaizdavimus perteikti – iliustruoti tėvų istorijas. To jie galės pasimokyti atskiruose komiksų kūrimo mokymuose birželio mėnesį. Kūrybinio rašymo kursus ves charizmatiškoji knygelių ir žurnaliukų vaikams autorė, kūrybinio rašymo kursų lektorė Ilona Bakšė, komiksų kūrimo mokymus ves bibliotekos Komiksų centro edukatorius Tomas Januškevičius. Kviečiame prisijungti! Net 10 istorijų bus patalpintos leidinyje „O kai aš mažas buvau“.

Registracija į rašymo kursus tėvams vyks iki gegužės 7 d. el. p. agne.gumuliauskiene@smsvb.lt arba užpildžius registracijos anketą: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeU5u9xHjh8ThwunyNrG74qdou4Sa576hW6l27XqLJT82IHXw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Tačiau tai dar ne visos projekto veiklos!

Gegužės mėnesį prasideda trijų renginių – susitikimų ciklas „Rašantys tėvai: patirtys ir iššūkiai“. Gegužės 13 dieną planuojamas pirmasis susitikimas su eiliuotų pasakų „Kaip triušis morkas pamėgo“, „Augo girioj drakoniukas“ bei „Ko liūdi kumelė“ autore Viktorija Guseinova. Tai pokalbis su vaikiškų knygelių autore apie kelią nuo ketureilio juodraštyje iki kūrinio knygoje, apie įkvėpimo šaltinius ir apie vaikų poezijos naudą. O, kad kalbėtis būtų linksmiau - susitikimo dalyviai galės susirungti eiliavimo varžybose! Nugalėtojui autorė padovanos savo naujausią dvikalbę (lietuvių ir prancūzų k.) knygelę "Per balas į salas", kurią išleido leidykla Žara. Rugpjūčio mėnesį asmenine patirtimi, kaip rašyti vaikams, dalinsis knygos vaikams „Pasimatymas su mama“ autorė Rasa Borodina. Savo patirtimi taip pat pasidalins ir žurnaliukų vaikams „Kutis“ autorė Ilona Bakšė.

Greta esamų veiklų dar vyks virtualūs susitikimai – paskaitos „Knygos kelias: leidyklos vaidmuo“ bibliotekos lankytojams. Susitikimų metu patirtimi pasidalins leidyklų UAB „Vaiga“ ir UAB „Jotema“ projektų vadovės. Tiek vaikai ,tiek suaugusieji bus supažindinami su knygos keliu iki skaitytojo bei darbais, kurie vyksta leidyklose.

Taip pat turime džiugią žinią visiems kūrybinio rašymo gerbėjams, rudenį biblioteka pristatys unikalų virtualų leidinį „Kūrybinio rašymo žemėlapis“, skirtą susipažinti su rašymo būdais ir metodais, įkvėpimo paieškomis ir teisingu teksto pateikimu, iliustracijomis. Medžiagą paruošti padės MB „ABCpilis“, kurie inicijuoja įvairius seminarus ir mokymus kūrybinio rašymo ir edukacijų temomis. Leidinys bus prieinamas visiems bibliotekos bičiuliams ir lankytojams bibliotekos svetainėje bei socialiniuose tinkluose.

Laukia įdomūs, kūrybingi ir įkvepiantys mėnesiai – kurkime kartu!REDAKCIJA REKOMENDUOJA