REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 11 d. 13:58

Beveik 300 tūkst. žmonių pasirašė peticiją dėl LGBT atstovo T. Raskevičiaus pašalinimo iš Seimo komiteto vadovų

Vilnius

Tomas Vytautas Raskevičius © „Facebook“ ir Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


164908

Visuomeninkai sukūrę peticiją, kurioje siūloma pašalinti Laisvės partijos narį bei LGBT atstovą Vytautą Tomą Raskevičių iš žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, teigia surinkę virš 282,9 tūkst. gyventojų parašų.

Peticijos organizatoriai peticijoje tikina, kad save profesionaliu gėju vadinantis V. Raskevičius „diskredituoja šeimos institutą“. Taip pat visuomenininkai kritikuoja ir tai, kad minėtas Seimo narys griežtai nepasisako dėl karantino ribojimų.

Visuomeninkai taip pat praneša, kad naujienų portalas 15min neva socialiniame tinkle „Facebook“ blokavo pranešimus susijusius su minėta peticija. Peticijos organizatorius tikina, kad dėl to vakar kreipėsi į Seimo žmogaus teisių komiteto narį Dainių Kepenį, pateikdamas informaciją apie žmogaus teisių pažeidimus, ribojant teisę pasirašyti peticiją.

„Taip pat norime pabrėžti, kad renkat palaikymo balsus buvo neapsieita be cenzūravimo ir blokavimo viešojoje erdvėje. Portalas 15 min savavališkai, pažeisdamas žmogaus prigimtinę teisę reikšti savo nuomonę viešumoje pradėjo blokuoti nepriklausomos visuomenės iniciatyvą kviesti pilietinę visuomenę pasisakyti svarbiu žmonėms klausimu dėl V. Raskevičiaus atstovavimo Seimo žmogaus teisių komitete klausimu“, – pranešime spaudai teigė šios iniciatyvos organizatorius Raimondas Grinevičius.

Peticijos organizatoriaus teigimu, po kreipimosi į Seimą, pranešimai „Facebook“ puslapiuose buvo atblokuoti, tačiau praėjus vos kelioms valandoms su peticija susijusi informacija buvo pakartotinai užblokuota be galimybės dalintis.

P. Gražulis džiaugiasi žmonių aktyvumu

Peticija prieš V. Raskevičių pasidalino ir homofobiškų pažiūrų neslepiantis Seimo narys Petras Gražulis.

„Pasirodo lazda turi du galus. Visuomenė pradėjo rinkti parašus dėl save profesionaliu homoseksualu prisistatinėjančiu Vytauto Raskevičiaus atšaukimo iš žmogaus teisių komiteto...“, – socialiniame tinkle rašė P. Gražulis.

Kiek vėliau politikas pakartotinai pasidalino peticijos forma, tik šį kartą jau kviesdamas ją pasirašyti. 

„Džiaugiuosi žmonių aktyvumu. Kviečiu ir toliau išlikti neabejingiems. Paraginkite facebook draugus, kaimynus, pažystamus“, – prašė P. Gražulis.

Primename, kad gruodžio pradžioje 700 kultūros atstovų taip pat kreipėsi į Seimą reikalaudami, kad parlamentaras P. Gražulis būtų pašalintas iš Kultūros komiteto. Menininkai teigė, kad šio parlamentaro idėjos neatitinka jų idėjų bei vizijos apie kultūrą.

Seimo Kultūros komitetas, reaguodamas į kultūros ir meno sričių atstovų kreipimąsi dėl P. Gražulio paskyrimo Kultūros komiteto nariu, kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, taip pat į Mišrią Seimo narių grupę. 

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.pngREDAKCIJA REKOMENDUOJA