REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 16 d. 09:20

Bendrus kriterijus dėl sienų uždarymo galėtų taikyti ir Suomija su Norvegija

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


278137

Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai tariantis dėl bendrų kriterijų, kurie lemtų sienos su Baltarusiją uždarymą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas sako, kad juos galėtų taikyti ir Estija, Suomija bei Norvegija, spręsdamos, ar užverti sieną su Rusija.

„Matyt, sprendimą dėl kontrolės punktų uždarymo priimtų ir Estijos vyriausybė, tik klausimas būtų dėl Rusijos ir Estijos sienos uždarymo“, – BNS šią savaitę sakė Rustamas Liubajevas.

„Norvegija su Suomija taip pat turi sieną su Rusija. Čia toks buvo pasiūlymas Varšuvoje, greičiausiai artimiausiu metu bus pakviestos ir šitos valstybės prisijungti prie taip vadinamo klubo“, – pridūrė jis.

Pasieniečių vadas teigė, kad Lietuva, Latvija ir Lenkija šiuo metu dar tariasi dėl bendrų kriterijų, kurie lemtų sprendimą drauge uždaryti sieną su Baltarusija.

„Darbas toliau vyksta, tie kriterijai tikrai bus nustatyti, šiuo metu vertinama teisinė situacija kiekvienoje valstybėje. Po to sekantis etapas – konkrečiai nustatyti tuos kriterijus ir pateikti vadovams tvirtinti“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis anksčiau yra sakęs, kad tokį sprendimą galėtų lemti ne tik kariniai veiksmai ar migrantų antplūdis, bet ir kokie nors nedraugiški politiniai, diplomatiniai sprendimai.

Sutarti dėl bendrų kriterijų tikimasi iki spalį Lietuvoje vyksiančio suinteresuotų šalių vidaus reikalų ministrų susitikimo, į kurį turėtų atvykti ir Suomijos bei Norvegijos atstovai.

Lietuva rugpjūtį uždarė du iš šešių pasienio kontrolės punktų su Baltarusija – Šumsko ir Tverečiaus.

Apie galimą sienos su Baltarusija uždarymą Lenkijoje ir Baltijos šalyse imta svarstyti, kai į šią šalį persikėlė keli tūkstančiai Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ narių, tačiau žuvus jos vadams dalis šios privačios grupuotės samdinių iš Baltarusijos išvyko.

Suomija prisijungė prie Baltijos kaimynių, uždraudusi Rusijoje registruotiems automobiliams įvažiuoti į savo teritoriją.

Nuo penktadienio vidurnakčio neleidžiama asmeniniams automobiliams įvažiuoti į Suomiją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA