REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 24 d. 08:38

Bendras Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų pareiškimas: turime įvesti griežčiausias įmanomas sankcijas Rusijai

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


205881

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė bendrą Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų pareiškimą, kuriame reišiama parama Ukrainai. Pareiškime teigiama, kad Rusijos agresijos aktas yra nepriimtinas, akivaizdus tarptautinės teisės bei visų tarptautinių normų pažeidimas ir nusikaltimas Ukrainos žmonėms, kurį ministrai smerkia.

„Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, griežčiausiai smerkiame atvirą plataus masto Rusijos agresiją prieš nepriklausomą, taikią ir demokratinę Ukrainą. Mes visi iš visos tarptautinės bendruomenės turime tai griežčiausiai pasmerkti, įvesti griežčiausias įmanomas sankcijas Rusijai, įskaitant Rusijos atskyrimą nuo SWIFT, jos politinę izoliaciją ir tvirtai remti nepriklausomos Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“, – rašoma pareiškime.

Baltijos šalių ministrai pabrėžia, kad Ukrainai skubiai reikia suteikti ginklų, šaudmenų ir bet kokios kitos rūšies karinės paramos, taip pat ekonominės, finansinės, politinės pagalbos bei humanitarinės paramos.

„Šiuo sunkiu momentu esame vieningi su Ukrainos žmonėmis. Mieli Ukrainos draugai, mes esame jūsų istorinėje sostinėje Kijeve, palaikome jus ir darome viską, kas įmanoma, kad agresorius sumokėtų didžiausią įmanomą kainą. Slava Ukraini!“, – sako Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienio paryčiais paskelbė, jog pradeda karinę operaciją prieš Ukrainą. Iš karto Rusijos kariuomenė atakavo Ukrainą daugelyje vietų. V. Putinas savo kalboje pareiškė, kad užpuolimo tikslas – „demilitarizuoti ir denacifikuoti“, bet ne okupuoti Ukrainą. Jis įspėjo kitas šalis nesikišti, nes priešingu atveju pagrasino tokiu atsaku, kuris „nuves prie pasekmių, kurių dar nepatyrėte savo istorijoje“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA