PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Birželio 8 d. 16:00

Belaukiant LGBT+ eitynių: protesto akcijose ragina atkurti katalikišką valstybę ir neskaldyti visuomenės

Vilnius

LGBT bendruomenės eitynės „LT Pride“ 2024. / ELTA / Orestas Gurevičius

ELTAŠaltinis: ELTA


304013

Šeštadienio pavakarę Vilniuje planuojant surengti LGBT+ bendruomenės eitynes, sostinės Katedros aikštėje ir jos prieigose, taip pat Vinco Kudirkos aikštėje vyko protestai. Nors mitingų vietose buvo galima išvysti įvairių plakatų ir vėliavų, panašu, kad aktyvistų šie protestai nepritraukė – pasisakyti prieš renginį „Už lygybę!“ susirinko vos keletas žmonių.

Šeštadienio pavakarę Vilniuje planuojant surengti LGBT+ bendruomenės eitynes, sostinės Katedros aikštėje ir jos prieigose, taip pat Vinco Kudirkos aikštėje vyko protestai. Nors mitingų vietose buvo galima išvysti įvairių plakatų ir vėliavų, panašu, kad aktyvistų šie protestai nepritraukė – pasisakyti prieš renginį „Už lygybę!“ susirinko vos keletas žmonių.

Katedros aikštėje savo protestą eitynėms reiškė Krikščionių sąjungos ir Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovai. Akcijoje buvo galima matyti plakatų su užrašais „Nesityčiokite iš Katedros“, „Neskaldykite Lietuvos“, „Tauta be doros – tauta be ateities“.

„Pagrindinė mintis – kad ši kultūra, kurią neša šis judėjimas, yra griaunantis Europos civilizaciją. Europos civilizacija yra pastatyta ant Krikščionybės vertybinių pamatų. Visas gyvenimas, visa tai, ką per du tūkstantmečius sukūrė Europa – visos tradicijos, visas gyvenimas dabar yra griaunamas“, – Eltai sakė vienas protesto iniciatorių, Krikščionių sąjungos kandidatas į Europos Parlamentą (EP) Algimantas Rusteika.

Jis neabejojo – LGBT+ eitynės rengiamos rinkimų į EP išvakarėse ne atsitiktinai.

„Jie susiejo su rinkimais, jie padarė specialiai tokią patyčią“, – pažymėjo A. Rusteika.

Jam antrino ir Krikščionių sąjungos pirmininkas, buvęs Seimo narys Rimantas Jonas Dagys.

„Mes turime iš esmės du priešus Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Vienas išorinis, visiškai aiškus. Kitas vidinis, kuris griauna mus iš vidaus. (...) Jeigu mes visuomenę supriešinsime, jeigu vyras nežinos, kas jo šeima, kas yra jis pats – ar jis ką nors gins?“ – retoriškai klausė jis.

Netoli Katedros aikštės, sostinės Gedimino prospekto pradžioje susirinkusieji galėjo išvysti ir eksparlamentarą, jau anksčiau protestais prieš LGBT+ eitynes pasižymėjusį Petrą Gražulį. Politikas važinėjo mikroautobusu, ant kurio buvo matoma Tautos ir teisingumo sąjungos (tautininkų, centristų) atributika, o pats kandidatas į EP garsiakalbiu ragino balsuoti už partiją sekmadienį vyksiančiuose rinkimuose.

Katedros aikštės prieigose skambėjo sakralinės giesmės

Tuo metu priešais Katedros aikštę, Odminių skvere, vyko Krikščioniškosios kultūros instituto akcija. Taip, anot organizatorių, LGBT+ eitynėse dalyvaujantieji kviečiami atgailos.

„Mes esame katalikai, krikščionys, dėl to turime savo pažiūras į LGBT ideologiją. Dėl to yra pamaldumo, atgailumo protesto akcija su dainomis“, – Eltai sakė Krikščioniškosios kultūros instituto direktorius Aleksandras Strelcov.

„Iš mūsų pažiūrų, ta yra nuodėmė. Mes nenorime, kad ši nuodėmė būtų platinama visoje Lietuvoje“, – pabrėžė jis.

Skvere buvo ne tik giedamos sakralinės giesmės – čia buvo matomas ir didžiulis plakatas su užrašu „Atkurkime katalikišką valstybę“.

„Tai valstybė pagal katalikiškus principus. Dabar nėra taip – dabar liberali valstybė“, – apgailestavo organizatorius.

Tiesa, šioje akcijoje buvo vienetai žmonių. Klausiamas apie tai, A. Strelcov menko aktyvistų palaikymo nesureikšmino.

„Lietuviai nenori protestuoti, galbūt. Bet vis tiek yra taip pat tokia paplatinta nuomonė, kad dauguma Lietuvos piliečių yra prieš šią ideologiją“, – kalbėjo jis.

Prie šeštadienį Vilniuje vyksiančių eitynių planuoja prisijungti dali parlamentarų. Visgi, kaip rašė anksčiau ELTA, renginyje sudalyvauti neplanuoja nė vienas šalies vadovas. Prezidentas Gitanas Nausėda eitynėse dalyvauti neketina, o Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nurodė, jog savaitgalį bus išvykusi. Apie dalyvavimą renginyje nepranešė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

LGBT+ bendruomenės eitynių dalyviai link Vingio parko nuo Bernardinų sodo pajudės 16 val.

Po eitynių Vingio parke iš karto po eitynių vyks nemokamas „Lithuanian Pride“ koncertas, kurio metu taip pat vyks Vaivorykštės apdovanojimų įteikimas.