REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugsėjo 24 d. 12:29

Baltarusijos VRM patvirtino naudojusi specialiąsias priemones prieš protestuotojus

Pasaulis

Asociatyvi EPA/ELTA nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


147114

Baltarusijoje per protesto akcijas po trečiadienį slapta surengtos Aliaksandro Lukašenkos inauguracijos vyko susirėmimai su teisėsaugos pareigūnais, kuriems teko panaudoti specialiąsias priemones, ketvirtadienį sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovė Volha Čemodanova.

„Vėlai vakare įvairiose [Minsko] vietose 10–50 žmonių grupės ir... asmeninės transporto priemonės ne kartą blokavo važiuojamąją dalį. Siekdami užkirsti kelią masiniams viešosios tvarkos pažeidimams... teisėsaugininkai panaudojo specialiąsias priemones ir techniką“, – sakė ji.

Pasak jos, „protestai įgijo agresyvų pobūdį, juos lydėjo atviri susirėmimai su teisėsaugos organais: į teisėsaugininkus skriejo akmenys ir kiti daiktai, pritaikyti sukelti kūno sužalojimų“.

Dauguma tų, kas susirėmė su policija, buvo jaunimas iki 30 metų, nurodė atstovė ir taip pat sakė, kad per susirėmimus nukentėjo kažkiek milicininkų.

VRM duomenimis, Minske žmonių grupės formavo gyvąsias grandines gatvių važiuojamosiose dalyse, rinkosi prie metropoliteno stočių. Vakare protestuotojų buvo apie 3 tūkstančiai.

Vitebske į nesankcionuotą akciją buvo susirinkę apie 100 žmonių, sakė V. Čemodanova.

Ji nurodė, kad visoje šalyje įvyko 59 protesto akcijos, per kurias buvo sulaikyti 364 žmonės, 252 iš jų – Minske. Iki teismo dėl administracinių pažeidimų kardomajam kalinimui sugrąžinta 320 asmenų.

Kaip pranešta, trečiadienį vakare keli tūkstančiai žmonių susirinko Minsko centre protestuoti prieš anksčiau įvykusią A. Lukašenkos inauguraciją. Liudininkai pranešė, kad jėgos struktūrų pareigūnai vykdė šiurkščius sulaikymus, naudojo lazdas. Žmonėms vaikyti buvo panaudotos ašarinės dujos ir vandens patrankos. 

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA