PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 3 d. 18:31

Baltarusijos pasieniečiai pradėjo taktines pratybas prie sienų su ES

Pasaulis

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


183661

Baltarusijos vakarinėje Gardino srityje sienos apsaugos tarnybos antradienį pradėjo operatyvines taktines  pratybas prie sienų su Europos Sąjungos valstybėmis, pranešė Valstybės sienos apsaugos komitetas.

Šie mokymai vyksta Lietuvoje toliau vystantis krizei dėl iš Baltarusijos plūstančių migrantų. Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija, dėl kurios šalyje paskelbta ekstremali situacija.

„Su Gardino sienos apsaugos grupe vykdomi kompleksiniai operatyviniai-taktiniai mokymai. Jie truks iki rugpjūčio 12 dienos“, – nurodė komitetas.

Tarnyba pridūrė, kad per trijų etapų pratybas bus treniruojamasi „mobilizuoti ir glaudinti mobiliojo rezervo padalinių kovinę sąveiką, stiprinti valstybės sienos apsaugą, išaiškinti, blokuoti ir likviduoti ginkluotas grupuotes, toliau stabilizuoti padėtį pasienio teritorijoje“.

„Pagrindiniai tikslai – didinti pasienio grupės kovinę ir mobilizacinę parengtį, didinti pasienio tarnybos teritorinio organo operacijų valdymą... didėjančių grėsmių pasienio ir kariniam saugumui sąlygomis“, – rašo Valstybės sienos apsaugos komitetas.

Lietuvos vidaus reikalų ministerija (VRM) anksčiau antradienį pranešė, kad iš Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ sraigtasparnio, skraidžiusio virš Šalčininkų rajono, Baltarusijos teritorijoje buvo užfiksuota migrantų grupė, kurią galbūt lydėjo žinybinis baltarusių pareigūnų automobilis ir jame esantys asmenys.

„Ir anksčiau turėjome netiesioginių įrodymų, kad neteisėtas migrantų gabenimas per Lietuvos sieną nevyksta be Baltarusijos pareigūnų žinios. Užfiksuotame vaizdo įraše aiškiai matomas neteisėtų migrantų bandymas patekti į Lietuvą. Migrantams talkina asmenys, vairuojantys tokio modelio transporto priemones, kokias naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai“, – pranešime teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Minėtą vaizdo įrašą VRM paskelbė viešai.

Pranešime pažymima, kad Baltarusija yra priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių ir kviečia užsieniečius į šią šalį kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai.

„Taigi turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko. Tačiau asmenys, atvykę į Baltarusiją, yra naudojami organizuojant hibridinę agresiją prieš Lietuvą“, – tvirtina ministerija.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto jau mažiausiai 4 026 migrantai.

BNS