REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Rugpjūčio 22 d. 21:12

Baltarusijos palaikymo akcija „Laisvės kelias“ – jau rytoj. Ką svarbu žinoti?

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


142985

Baltarusijos palaikymo akcijos „Laisvės kelias“ dalyvių skaičius sparčiai auga. Organizatoriai atskleidė, kad jau rytoj vyksiančiame renginyje tikisi sulaukti apie 50 tūkst. į gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Medininkų memorialo rankomis susijungsiančių žmonių. Ką privalu atminti dalyviams – komentuoja organizatoriai.

„Dalyvių saugumas ir sveikata – didžiausias mūsų prioritetas, todėl kreipėmės į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris parengė ir išplatino išsamias rekomendacijas dalyviams ir organizatoriams. Visų dalyvių prašome į jas atkreipti dėmesį, ypač po įvesto reikalavimo ir dėvėti ne tik apsaugines kaukes, bet ir pirštines.“ –  komentuoja „Laisvės TV“ įkūrėjas ir vienas iš akcijos organizatorių Andrius Tapinas.

NVSC pateiktos rekomendacijos:

 • Ruošiantis renginiui ir esant jame:
  • Be nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, dalyviai turėtų pasiimti vienkartinio naudojimo pirštines ir dezinfekcinio skysčio rankoms. Jį privalu naudoti taip, kaip nurodoma gaminio instrukcijoje.
  • Laikytis saugaus 1-2 metrų atstumo nuo kitų žmonių iki susikibimo ir per ištiestos rankos ilgį jau susijungus į grandinę. 
  • Prieš susikimbant, reikėtų dezinfekuoti rankas ir užsidėti vienkartines pirštines.
  • Pakartotinai dezinfekuoti rankas būtina prieš nusiimant apsaugos priemones ir jas jau išmetus į specialius organizatorių parūpintus šiukšlių maišus.
 • Vykstantiems į renginį:
  • NVSC atkreipia dėmesį, kad kai kurios miestų savivaldybės iš anksto užsiregistravusiems organizuoja transportą iki stovėjimo grandinėje vietos. Vykstantieji autobusu ar kitu organizuotu transportu visos kelionės metu svarbu dėvėti kaukes ir kitas asmens apsaugos priemones.
  • Vykstantieji su kitais žmonėmis turi dezinfekuoti rankas.
  • Esant galimybei – svarbu išlaikyti saugų atstumą nuo kitų keleivių.

Svarbu įsiminti transporto priemonės numerius ir turėti vežamų keleivių kontaktus, sektoriaus, kuriame stovėjote numerį. Juos gali paprašyti pateikti po renginio paskambinę NVSC specialistai, jei susirgimas būtų nustatytas kuriam nors dalyviui.

Dalyvių patogumui – nemokama programėlė

Palaikymo akcijos organizatoriai, rūpindamiesi dalyvių patogumu, bendradarbiaudami su techniniu partneriu #walk15 platforma, kurios įkūrėja yra Vlada Musvydaitė, siūlo atsisiųsti nemokamą programėlę „#walk15”. Joje yra virtualus „Laisvės kelio“ žemėlapis, padėsiantis žmonėms ne tik lengviau rasti sektorių, kuriame jie stovės, bet ir stebėti atstumą iki jo. Žemėlapyje yra nurodyti ir įgarsinti atvažiavimo į kiekvieną sektorių maršrutai ir parkavimosi vietos. Pirmajame sektoriuje visus dalyvius pasitinka Andriaus Tapino įgarsintas audio pasisveikinimas, o paskutiniame – „Laisvės kelyje“ stovėsiančios baltarusės padėka.

Visi norintys gali prisijungti ir prie programėlėje esančio bei jau prasidėjusio iššūkio „Laisvės žingsniai“. Visų iššūkio dalyvių žingsniai bus susumuoti ir viešai matomi. Kaip teigia organizatoriai, šios akcijos tikslas – surinkti kuo daugiau žingsnių už laisvę. Visi prisijungę prie iššūkio gaus pažymėjimus, jog tapo šio istorinio įvykio dalimi. Dalyvauti kviečiami ne tik lietuviai, bet ir kitų, akciją palaikančių valstybių piliečiai.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA