REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 14 d. 18:30

Baltarusijai siūlant atvykti į šalį be vizų, Lietuvos URM ragina to nedaryti

Panevėžys

Asociatyvi BNS Scanpix nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


212836

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) ragina nevykti į Baltarusiją, nepaisant pranešimų apie galimybę apsilankyti šioje šalyje be vizų.

„Lietuvoje vis dar galioja rekomendacija nevykti į Baltarusiją. Pirmiausia, dėl šios šalies veiksmų prieš savo piliečius, tačiau ir dėl jos įsitraukimo į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje“, – BNS ketvirtadienį sakė užsienio reikalų ministro atstovė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Ji tai pat pabrėžė, kad Vilnius iš Minsko nėra gavęs jokios oficialios informacijos apie galimybę Lietuvos piliečiams be vizų lankytis šalyje.

Kaip ketvirtadienį pranešė Baltarusijos pasienio tarnyba, artėjant stačiatikių ir katalikų religinėms šventėms, Latvijos ir Lietuvos piliečiai mėnesį galės atvykti į šią šalį be vizų.

Baltarusijos sieną su Latvija ir Lietuva be vizų bus galima kirsti pasienio punktuose nuo balandžio 15-osios iki gegužės 15-osios.

Tai bus galima daryti neribotą skaičių kartų, lankytis visoje Baltarusijos teritorijoje nereikės turėti leidimo lankytis pasienio zonoje, tik bus privalu iš anksto informuoti apie tokius ketinimus sienos apsaugos pareigūnus.

Reaguojat į šiuos pranešimus, kiek anksčiau ketvirtadienį rekomendaciją to nedaryti savo piliečiams išplatino ir Latvijos užsienio reikalų ministerija.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA