REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Balandžio 30 d. 16:40

Balandžio 27-oji – Lietuvos medicinos darbuotojų diena

Šiauliai

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


82012

Nors šios dienos paminėjimo ištakos siekia beveik šimtmetį – 1918-uosius metus, oficialiai ji įteisinta tik 2004-aisiais. Lietuvos medicinos darbuotojų šventė skirta šalies medikams – gydytojams, slaugytojams bei visiems, savo gyvenimą paskyrusiems sveikesnės visuomenės kūrimui.

naujienos-2019-04-29-02-3-25038.jpg

Pirmą kartą Medicinos darbuotojų dienos proga Radviliškio rajone medicinos darbuotojų iniciatyva suorganizuoti „Metų mediko“ rinkimai. Radviliškio rajone veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų ir visuomenės sveikatos srityje dirbančių įstaigų kolektyvai šiam konkursui pateikė devynis nominantus. Tarp jų – ir gydytojai, ir slaugytojai, ir visuomenės sveikatos specialistai, ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Šie rinkimai sulaukė didžiulio susidomėjimo, savo nuomonę pareiškė 1 959 žmonės.

Pasibaigus balsavimui ir susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad „Metų mediko“ titulas atiteko Vidai Matuzienei, VšĮ Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro Miežaičių, Mėnaičių ir Žeimių medicinos punktų bendrosios praktikos slaugytojai, darbščiai, atsakingai, pareigingai, mylimai ir gerbiamai ne tik pacientų, bet ir bendradarbių medicinos darbuotojai.

Jai apdovanojimą įteikė Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, kuri pasveikino visus medicinos darbuotojus šios profesinės šventės proga.

Medicinos darbuotojus prasminga kalba ir sveikino, ir juokino ir graudino Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios kunigas Edvardas Zeidotas. Jo kalba ne vieną privertė susimąstyti apie mediko darbą, kurio kasdienybėje būna visko: ir juoko, ir nevilties, ir džiaugsmo, ir skausmo.

Medicinos darbuotojų dienos proga medikus pasveikino ir Mero padėkos raštus įteikė Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas. Už kvalifikuotą gydomąją veiklą, sąžiningą ir nepriekaištingą darbą sveikatos apsaugos sistemoje bei atsidavimą mediko profesijai padėkota VšĮ Baisogalos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui Andriui Autukui, UAB „Medica Klinika“ šeimos gydytojai Irenai Vaičiulienei, VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Vidaus ligų gydytojai Irenai Kuliušienei, VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro gydytojai psichiatrei Doloritai Jankauskienei, už hospitalinių infekcijų valdymo sistemos sukūrimą ir įdiegimą – VšĮ Radviliškio ligoninės infekcijų kontrolės gydytojai Laimai Kupčinskienei, už drąsą priimant inovacijas ir žengiant link elektroninės sveikatos paslaugų plėtojimo – VšĮ Radviliškio ligoninės Konsultacinės poliklinikos gydytojai otorinolaringologei Palmirai Juodienei, už kvalifikuotą ilgametį odontologo darbą ir nepriekaištingą darbą odontologijos srityje – UAB „Medicinos namai šeimai“ odontologei Stanislavai Barzdonienei, už kvalifikuotą ilgametį slaugytojo darbą ir nepriekaištingą darbą sveikatos apsaugos sistemoje – VšĮ Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojai Ritai Linkevičienei, VšĮ Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro bendruomenės slaugytojai Janinai Zarauskienei, VšĮ Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos slaugytojai Gintarei Jankauskienei, VšĮ Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus slaugytojo padėjėjai Emilijai Daukšienei, VšĮ Radviliškio ligoninės Konsultacinės poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojai Ritai Ramanauskienei, už nepriekaištingą darbą sveikatos apsaugos sistemoje – VšĮ Radviliškio ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos skyriaus masažuotojai Nijolei Beconienei, už kvalifikuotą ilgametį greitosios medicinos pagalbos felčerio darbą ir nepriekaištingą darbą sveikatos apsaugos sistemoje – VšĮ Greitosios medicinos pagalbos centro bendrosios praktikos slaugytojai GMP felčerei Vaidai Aleknienei, už kvalifikuotą visuomenės sveikatos priežiūros specialisto darbą ir sveikos gyvensenos puoselėjimą – Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Aušrai Misiukevičienei.

Po sveikinimų ir apdovanojimų ceremonijos medikams konvertavo Irūna ir Marius Jampolskis.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

naujienos-2019-04-29-02-2-25037.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA