REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Balandžio 3 d. 08:15

Balandis skelbiamas Neringos savivaldybės aplinkos tvarkymo ir švaros mėnesiu

Neringa

Etaplius.ltŠaltinis: Neringos savivaldybės inf.


296845

Šiltėjant orams Neringa kviečia didesnį dėmesį skirti aplinkos tvarkymui ir puoselėjimui. Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, balandis skelbiamas Neringos savivaldybės aplinkos tvarkymo ir švaros mėnesiu.

Po Neringos viešąsias erdves netrukus pabirs kurorto įstaigų, įmonių ir organizacijų kolektyvai, prisidėsiantys, kad vasarą gražiausias Baltijos pajūrio kurortas sutiktų kuo švaresnis. Savivaldybės administracija sudarė siūlomų tvarkyti teritorijų sąrašą Neringoje veikiančioms įstaigoms (įstaigos su šiuo sąrašu jau supažindintos).

Per šį mėnesį įmonių, įstaigų, organizacijų, gyvenamųjų namų bei kitų statinių savininkai ar administratoriai taip pat įpareigojami sutvarkyti teritorijų planavimo dokumentų sprendiniais jiems priskirtas teritorijas.

Gausėjant besitvarkančių gretoms, Neringos savivaldybė primena, kad atliekos turi būti surūšiuotos (plastikas, stiklas, mišrios). Dėl paukščių perėjimo gamtinės teritorijos turėtų būti tvarkomos kuo anksčiau. Maišai su atliekomis turi būti sudedami nuolatinėse atliekų surinkimo vietose (ten, kur yra konteineriai). Apie netradicinėse vietose sudėtas atliekas būtina pranešti Savivaldybės administracijos vyriausiajai specialistei (ekologei) Renatai Jakienei (el. p. renata.jakiene@neringa.lt, tel. 8 469 52344).

Neringos savivaldybė primena, kad žaliąsias atliekas privalome perduoti atliekų surinkėjui arba atvežti į Didelių gabaritų atliekų surinkimo ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, adresu Nidos- Smiltynės pl. 12.

Komunalinių atliekų surinkėjas žaliąsias atliekas surenka apvažiuodamas komunalinių atliekų turėtojus pagal iš anksto viešai paskelbtą grafiką. Neringoje žaliosios atliekos nuo balandžio mėnesio bus surenkamos kartą per savaitę – antradieniais. Žaliąsias atliekas būtina tvarkingai palikti prie mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių dieną prieš jų surinkimą (t. y. pirmadieniais). Sugrėbtus medžių ir krūmų lapus, žolę ar kitas smulkias žaliąsias atliekas būtina sudėti į maišus.

Deja, bet kiekvieną pavasarį vis atsiranda Neringos gyventojų, kurie savo baldais, buitine technika atsikrato kurorto viešosiose erdvėse. Ne išimtis ir šis pavasaris. Palikti didžiagabarites atliekas prie konteinerių ar kitose viešose vietose – draudžiama. Neringos savivaldybė primena, kad minkštus baldus, spintas, kėdes, stalus, keraminę santechniką, čiužinius nemokamai priims didžiųjų atliekų priėmimo aikštelėje, adresu Nidos- Smiltynės pl. 12. (Darbo laikas: II-V 9-18 val. ir VI 10-14 val.). Į didžiųjų atliekų priėmimo aikštelę taip pat galite pristatyti tekstilę, rūgščių, šarmų, tirpiklių likučius, statybinį laužą, naudoti nebetinkamas padangas, baterijas, akumuliatorius ir kt. Atliekos iš gyventojų šioje aikštelėje priimamos nemokamai.

Buitinė technika gali būti pristatyta į minėtą didžiųjų atliekų priėmimo aikštelę arba perduota elektros ir elektroninės įrangos tvarkytojams, kurie elektronikos atliekas išveš iš namų (pavyzdžiui, „Man rūpi rytojus“ komanda“).

Informaciją kaip tinkamai tvarkyti atliekas rasite Savivaldybės interneto svetainėje www.neringa.lt ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro svetainėje www.kratc.lt.

Pasirūpinkime Neringa kartu!REDAKCIJA REKOMENDUOJA