REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Sausio 17 d. 15:36

B. Vanagas šių metų Dakaro ralyje užėmė 15-ąją vietą

Vilnius

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


114084

Penktadienį Dakaro dalyviai įveikė paskutinįjį trumpą greičio ruožą, po kurio paaiškėjo šių metų ralio maratono laimėtojai. Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro šiame etape užėmė 19-ąją, o bendroje įskaitoje – 15-ąją poziciją.


Foto galerija:

rodyti-1.jpg
rodyti-2.jpg
rodyti-3.jpg
rodyti-4.jpg
rodyti-5.jpg
rodyti-6.jpg
rodyti-7.jpg
rodyti-8.jpg
rodyti-9.jpg
rodyti-10.jpg
rodyti-11.jpg

Lietuvių sirgaliai po finišo B. Vanagą kilnojo ant rankų, o jo pasirodymas uždarymo ceremonijoje vėl sukėlė lietuvišką trispalvę atkartojančių spalvotų širdelių bangą internete.

Apibendrindamas pasirodymą Dakare lenktynininkas kalbėjo, kad jis būtų vertas 8,5 balo dešimtbalėje sistemoje. „Įvertinus aplinkybes prieš Dakarą ir mūsų galimybes, rezultatas tikrai neblogas. Viena smulkmena mums kainavo tris valandas ir iš esmės – tikslą. Blaiviai vertinant, galėjome būti dešimtuke, bet ar būtume kilę aukščiau – abejoju“, – komentavo B. Vanagas.

Jis pridūrė, kad viskas tobulėja, todėl ir galvojant apie ateitį komandai taip pat reikės galvoti apie pokyčius. Poilsio lenktynininkas neplanuoja – aiškiai žino, ką turi padaryti ir grįžęs į Lietuvą grįš prie darbų.

B. Vanagas apgailestavo dėl Vaidoto Žalos nesėkmės paskutiniame greičio ruože, bet, pasak jo, tokia yra ralio maratono esmė – reikia atvažiuoti iki finišo. Jis vylėsi, kad lietuvių ekipažui pavyks tai padaryti.

„Šiandien tikrai buvo daug vietų, kuriose važiuojant labai buvo galima sulaužyti automobilį, kai kam taip ir atsitiko. Bus pamoka, aš savo pamokas taip pat išmokau, jų buvo ir šiame Dakare“, – komentavo pilotas.

Saudo Arabijoje lenktynininkas labiausiai pasigedo sudėtingų ir klastingų kopų. Jis vylėsi, kad organizatoriai dar neatskleidė visų kortų ir kitais metais parodys daugiau šios šalies.

Carlosas Sainzas paskutiniajame greičio ruože jau nerizikavo. Ispanas finišavo šeštas, tačiau turėtos 10 minučių persvaros užteko tam, kad jis išlaikytų pirmąją vietą bendroje įskaitoje. Tai yra trečioji C. Sainzo pergalė Dakare.

„Toyota Gazoo Racing“ pilotas Nasseras Al-Attiyah buvo vienas iš nedaugelio, kuris finaliniame etape dar kovojo dėl pozicijos. Jis laimėjo greičio ruožą ir turėtą trapią 6 sekundžių persvarą prieš Stephane'ą Peterhanselį padidino iki daugiau nei 3 minučių.

N. Al-Attiyah automobilių įskaitoje šiais metais užėmė antrąją vietą, o S. Peterhanselis liko trečias.

Galingai lenktynes užbaigė buvęs „Formulės 1“ lenktynininkas Fernando Alonso. Paskutiniajame etape jis finišavo ketvirtas, o bendroje įskaitoje užėmė 13-ąją vietą.

Motociklų įskaitoje pranašumą prieš būrį KTM įrodė gamyklinė „Honda“ komanda. Dakarą laimėjęs Ricky Brabecas taip pat tapo pirmuoju tai padariusiu amerikiečiu.

Keturračių įskaitoje ketvirtąją savo karjeros pergalę iškovojo Ignacio Casale su „Yahama“.

Bagių kategorijoje šiais metais sau lygių neturėjo Casey Currie su „Can-Am“, o sunkvežimių įskaitoje vėl niekas nepasipriešino „Kamaz“ komandai – pergalę iškovojo Andrejus Karginovas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA