PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 17 d. 16:40

B. Markauskas lieka poste (papildyta)

Vilnius

B. Markauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


34826

Prezidentės ir opozicijos kritikuotas žemės ūkio ministras Bronius Markauskas lieka poste. Tai Premjeras pareiškė po susitikimo su ministru. Pats B. Markauskas savo noru neatsistatydina, teigdamas, kad lauks Premjero sprendimo, ir kartoja, jog yra „komandos žmogus“.

Anot Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, kadangi prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo tikrinti ministro šeimos ūkio žemės nuomos aplinkybes, Premjeras nori sulaukti duomenų ir tuomet paskelbti savo sprendimą. Anot Vyriausybės vadovo, tai gali trukti apie 10 dienų.

„Išklausiau žemės ūkio ministrą, turėjome rimtą pokalbį, į visus užduotus klausimus aš gavau atsakymus, tačiau yra dar viena aplinkybė, kurią patikslinau. Faktas, kad prokuratūra ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi aplinkybių patikrinimą šitoje istorijoje, ir kol aš neturėsiu pilnos informacijos, tol galutinio sprendimo nepriiminėsiu“, - po susitikimo sakė S. Skvernelis.

Pasak Premjero, gavęs išvadas jis priims politinį sprendimą dėl ministro.

„Aplinkybių patikrinimas, matyt, užtruks ne ilgiau kaip 10 dienų, tada bus priimtas procesinis sprendimas dėl šios istorijos. Tai bus, manau, galutinis sprendimas, kai turėsiu vertinimą ir politinį, ir teisinį“, - sakė Premjeras.

Tačiau Ministras Pirmininkas nekomentuoja, ar jį įtikino B. Markausko turimi dokumentai apie tai, kad ministro šeima žemę naudojo su jos savininkų žinia.

Pats žemės ūkio ministras apie pasitraukimą savo noru nekalba.

„Iš tikrųjų laukiu galutinio Premjero sprendimo, nes esu Vyriausybės narys, komandos narys ir tikrai noriu sulaukti galutinio Premjero sprendimo“, - po susitikimo sakė B. Markauskas.

Paklaustas apie Prezidentės raginimą trauktis, B. Markauskas teigė, kad nuomonę gerbia, bet yra Vyriausybės narys.

Tik iš Prezidentės ir sakiau, kad man tikrai svarbi Prezidentės nuomonė ir aš ją girdžiu, bet aš jau irgi keletą kartų kartojau, kad esu Vyriausybės narys“, - teigė jis.

Jis taip pat neatsakė, ar Premjerą įtikino jo teiginiai, kad turi įrodymų, jog buvo susitaręs dėl žemės nuomos.

„Aš jau Seime atsakinėjau į tuos klausimus Seimo nariams, Premjeras taip pat turėjo man tikrai daug klausimų, aš į juos atsakiau ir Premjerui, ir Premjeras man pasakė, kad galutinis sprendimas bus pakankamai greitai“, - teigė ministras.

Jis tikina, kad su žemės savininku Ramučiu Lėliu turėjo žodinį susitarimą dėl žemės panaudojimo ir turi tai patvirtinsiančius liudininkus.

„Du žmonės ir tai yra ne mano prašymu, jie patys paskambino ir paklausė, ką mes šitoje vietoje galime padaryti“, - sakė jis.

Jis nevertino, kaip baigsis FNTT ir prokuratūros tyrimas, tačiau tikino neužgrobęs žemės.

„Aš galiu tikrai pasakyti, kad nieko neužgrobiau, nieko nepagrobiau, ar mano šeima tiksliau, ir jokių Europos Sąjungos lėšų nepasisavinau, tai tą jums galiu garantuoti“, - teigė jis.

Anksčiau naujienų portalas 15min.lt pranešė, jog B. Markausko šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, kai kurių sklypų šeimininkams nemoka nuomos mokesčio.

Paaiškėjo, kad faktiškai B. Markausko motina Sofija Markauskienė apie 5 metus naudojosi sklypais be leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra S. Markauskienei mokėjo Europos Sąjungos išmokas už keturis sklypus, kuriuos ji dirba be nuomos sutarčių.

Prezidentė praėjusią savaitę sakė, kad ministras B. Markauskas nebeturi nei politinės, nei moralinės teisės toliau likti poste.

Ministras Pirmininkas teigė, kad ministrui po šalies vadovės pareikštos pozicijos būtų sunku, bet įmanoma toliau dirbti.

B. Markauskas, antradienį Seime atsakinėdamas į parlamentarų klausimus, pabrėžė, kad nesuprastų, jeigu netektų „valstiečių“ frakcijos pasitikėjimo. Partijos lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat teigė, kad ministras turi frakcijos palaikymą.

ELTA