REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugpjūčio 19 d. 18:34

Aviacijos šventė sudrebins Kauną: įspūdingi pasirodymai ore, ekstremalios lenktynės ir pasaulinio garso atlikėjai

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


185229

Kvapą gniaužiantys dangaus viražai, parašiutininkų šuoliai ir ratuotų transporto priemonių griausmas paskutinį šios vasaros šeštadienį (rugpjūčio 28 d.) kvies į tradicija tapusią Aviacijos šventę. Nemokamas renginys sugrįžta į Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą Aleksote. Įspūdingą aviatorių šou papildys muzikiniai pasirodymai: Povilas Meškėla, legendinės grupės „Electric Light Orchestra“ hitus atliks dainininkas, gitaristas Phil Bates su Kauno simfoniniu orkestru, o šventinį vakarą scenoje vainikuos žinomas švedų didžėjus Mike Perry.

Programoje – išskirtiniai numeriai

„Aviacinio sporto varžybos S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome vykdavo dar tarpukariu. Per paskutinius kelerius metus ši istorinė miesto erdvė gerokai atsinaujino. Tęsiant gražias aviacijos šventės tradicijas, kviečiu visus palydėti vasarą su trenksmu, pakėlus akis į dangų ir grožintis išskirtiniais aviatorių pasirodymais“, –  į šventę kviečia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Aviacijos šventė Kauną pasveikins drauge su „Bike Show“ fiesta ir jos neatsiejama dalimi tapusiu baikerių paradu. Motociklininkų kolona, planuojama, apjuos miestą pagrindinėmis gatvėmis ir pakilimo taku įriedės į aerodromą. Čia prie plieninių žirgų prisijungs ir palyda ore – parasparnių pilotai bei kiti oreivystės entuziastai.

Žiūrovai Aleksote išvys akrobatinės grupės ANBO pasirodymus, garsėjančius savo unikaliais, techniškai ir emociškai itin sudėtingais grupiniais skrydžiais po tiltais, glausta bei stabilia rikiuote, virtuozišku pilotavimu labai nedideliame aukštyje.

Ieškodami naujų pasirodymų formų bei siekdami padaryti juos patrauklesniais žiūrovams, aerodromuose rengiamuose pasirodymuose grupė naudoja dirbtines skirtingų aukščių arkas, muziką, spalvotus dūmus ir kitus šou elementus.

Taip pat publiką pasveikins legendinis Lietuvos oro akrobatas Jurgis Kairys, pakilsiantis naktiniam skrydžiui su pirotechnika.

Tituluotas šalies padangių asas dalyvaus ir ekstremaliose „Drag“ lenktynėse – su lėktuvu prieš superautomobilius, galinčius 100 km/val. greitį pasiekti vos per tris sekundes. Jose startuos ir Lietuvos čempionas, žiedinių motociklų lenktynių pilotas Vidas Stankevičius su nemenkos galios plieno žirgu.

Svečiuose – atlikėjai iš užsienio

Koncertinę programą savo audringu pasirodymu pradės Lietuvos roko patriarchas Povilas Meškėla. Toliau šventę scenoje pratęs buvęs „ELO Part 2“ bei „The Orchestra“ narys, jau daugiau kaip 25 metus sėkmingai koncertuojantis įvairiose pasaulio šalyse Phil Bates.

Svečias iš Anglijos muzikos gurmanus pamalonins „Electric Light Orchestra“ kūriniais. Atlikėjui akomponuos Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko.

Vakaro pabaigoje savo geriausius hitus gros populiarus didžėjus iš Švedijos Mike Perry. Šis elektroninės muzikos žonglierius ypatingos sėkmės sulaukė prieš penkerius, išleidęs singlą „The Ocean”.

Muziejus po atviru dangumi

Aviacijos šventės svečiams paruošta ir pažintinė bei edukacinė programa. Aleksoto aerodrome visą dieną veiks aviacijos muziejus su ekspozicija po atviru dangumi. Čia tarp eksponatų bus galima pamatyti tikslią „Lituanicos“ kopiją, kitus senuosius lėktuvus.

Rugpjūčio 28-ąją, paskutinį vasaros šeštadienį, į šventę atvyksiančių šeimų taip pat lauks mugė ir batutų bei kitokių pramogų zona. Žiūrovai įleidžiami tik su galimybių pasu. Daugiau informacijos internete: medusaconcert.lt.

Renginys nemokamas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA