REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 5 d. 11:41

Aušra Maldeikienė: „Kaltinu Ramūną Karbauskį priekabiavimu“

Vilnius

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


167241

Europos parlamentarė Aušra Maldeikienė socialiniuose tinkluose apkaltino „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį... priekabiavimu. Tiesa, politikė teigia, kad šis priekabiavo ne prie jos, o prie „Laisvės partijos“ nario Tomo Vytauto Raskevičiaus.

„Kaltinu Ramūną Karbauskį priekabiavimu.

Šiandien kreipiausi į Lietuvos Lygių galimybių kontrolierių, prašydama įvertinti pono Ramūno Karbauskio elgesį, nes turiu rimtą pamatą teigti, jog jo palaikoma akcija bei viešumoje nuolat kartojamos prieš Seimo narį Tomą Raskevičių nukreiptos mintys atitinka Lietuvos Lygių galimybių įstatymo 2 str. 7 d. numatytą priekabiavimą dėl lytinės orientacijos.

Tomas Vytautas Raskevičius yra kompetentingas, darbštus Seimo komiteto pirmininkas. Jo formuojamos darbotvarkės apima platų žmogaus teisių klausimų ratą. Žinant, kokią panieką, neapykantą iš kai kurių save krikščionimis vadinančių žmonių patiria T.Raskevičius ir kiti LGBT žmonės, keista tik tai, kad per jo vadovavimo komitetui laikotarpį LGBT bendruomenės klausimai svarstyti tik vieną kartą. Ir to karto užteko, kad jis būtų žeminamas.

Faktai rodo, priekabiauja R.Karbauskis tik todėl, kad T.Raskevičius yra LGBT bendruomenės narys. Ir tai pažeidžia įstatymą“, – savo oficialioje „Facebook“ paskyroje pranešė A. Maldeikienė. 

Kaltinu Ramūną Karbauskį priekabiavimu. Šiandien kreipiausi į Lietuvos Lygių galimybių kontrolierių, prašydama...

Posted by Aušra Maldeikienė on 2021 m. kovo 5 d., penktadienis

Primename, kad internete renkami parašai už Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus atstatydinimą iš užimamų pareigų. Žiniasklaidos priemonės skelbė, kad už šios akcijos galimai stovi „valstiečiai“. Ketvirtadienį visuomenės veikėjas Andrius Tapinas Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė daugiau nei 400 tūkst. surinktų vardų ir pavardžių sąrašą, reiškiantį palaikymą T. V. Raskevičiui.

„Mes visi vadiname juos parašais, bet tai yra tik vardų ir pavardžių sąrašas. Ir pats reikalavimas buvo formuluotas su ironija“, – po susitikimo su Seimo pirmininke sakė A. Tapinas.

„Reikalaujame Seimą atšaukti teisinės galios neturinčiais parašais kitus teisinės galios neturinčius parašus“, – ironizavo žurnalistas.

Kaip informavo A. Tapinas, jo inicijuotos akcijos metu „Milijonas parašų: pabudome ir kelkimės“ buvo užfiksuoti 887 255 parašai. Tačiau patikrinus įrašus konstatuota, kad surinkta iš viso 424 666 parašai.

Jis pažymėjo, kad negalima sakyti, jog kitos iniciatyvinės grupės surinkti „parašai“ dėl T. V. Raskevičiaus pašalinimo iš einamų pareigų komitete parodo tikrąją Lietuvos piliečių valią.

„Turbūt nereikėtų prisidenginėti, kad tai yra tautos valia, kad surinkta 300 tūkst. parašų, kai nėra nei parašų, nei, akivaizdu, 300 tūkst. nėra. Nes jei jie būtų patikrinti taip, kaip mes tikrinome savuosius, tai ten turbūt liktų tik dešimtadalis“, – sakė žurnalistams A. Tapinas, pažymėdamas, kad lygiai tokią pačią teisinę vertę turi ir jo iniciatyvos metu surinkti „parašai“.

„Galiu pasakyti, kad tie, kurie turi gerus programuotojus ir mažai sąžinės, rytoj gali surinkti 6 milijonus parašų ir atnešti 15 dėžių į Seimą. Tačiau tai lygiai taip pat neturės jokios teisinės galios. Tai yra nuomonės išsakymas ir nereikėtų nei vienai, nei kitai pusei pasakyti, kad tai yra tautos valia ar kad tai yra labai svarbus dokumentas, kurio reikia laikytis“, – sakė A. Tapinas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA