REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Gruodžio 1 d. 16:37

„Auksinis feniksas“ įteiktas Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovams

Plungė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


22077

Lapkričio 27 d. Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu įteiktos didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimai „Auksinis feniksas“.

Į šiuos apdovanojimus pretendavo per penkiasdešimt pretendentų iš visos Lietuvos. Didžiuojamės, kad šiais metais nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ atiteko Plungės kultūros centro simfoniniam orkestrui (vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai). Garbingą apdovanojimą iškilmingos ceremonijos metu plungiškiams įteikė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Petras Vyšniauskas. Plungiškių pasveikinti ir jų sėkme pasidžiaugti atvyko gausi delegacija iš Plungės, tarp kurių - Savivaldybės meras, mero patarėjas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Apdovanojimų laureatus ir visus susirinkusiuosius sveikino ,,Auksinių feniksų“ sumanytojas Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Klaipėdos universiteto Menų akademijos docentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir Seimo narys, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė ir kiti garbūs svečiai.

Orkestras yra vienas jauniausių Plungės kultūros centro meno kolektyvų, bet savo veiklą vykdo itin aktyviai ir jau yra spėjęs parengti ir pristatyti klasikinės, populiariosios ir sakralinės muzikos programas, koncertuoti drauge su pripažinimą pelniusiais muzikais, operos solistais, dalyvauti įvairiuose koncertuose, projektuose, surengti koncertinį turą Ispanijoje. Plungės kultūros centro simfoninio orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai džiaugėsi garbingu apdovanojimu ir ceremonijos metu už pasitikėjimą, sudarytas galimybes kurti regione ir realizuoti sumanymus nuoširdžiai dėkojo Kultūros centro direktoriui Romui Matuliui ir Plungės rajono savivaldybės merui Audriui Klišoniui. Gautas apdovanojimas kolektyvo vadovams suteikė dar daugiau motyvacijos ir toliau aktyviai vykdyti kūrybinę - koncertinę veiklą, populiarinti klasikinę muziką tarp mažesniuose regionuose gyvenančių žmonių.

Ceremonijos metu Vilniaus rotušėje šventinę atmosferą kūrė valstybinis choras „Vilnius“, diriguojamas Artūro Dambrausko, saksofonininkas Martynas Razgus ir Artūro Anusausko vadovaujama instrumentinė grupė. Iš Vilniaus širdies su pakilia nuotaika ir geriausiomis emocijomis grįžo ne tik ,,Auksinių feniksų“ laureatai, bet ir į šventę atvykę šalies politikai, savivaldybių merai, administracijų vadovai, šalies kultūros centrų vadovai ir jų partneriai.

Plungės kultūros centro informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA