REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Gruodžio 13 d. 12:47

Augant sergamumui, A. Dulkys sako nematantis argumentų skelbti gripo epidemiją

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Paulius PerminasŠaltinis: BNS


253813

Augant sergamumui gripu ir peršalimo ligomis, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia nematantis argumentų skelbti gripo epidemiją.

„Lietuvos mastu nematau dar argumentu, kad reikėtų skelbti kokią nors epidemiją. Pagal mūsų rodiklių matavimo visą sistemą mes turime išaugusį atvejų skaičių, bet jeigu pasižiūrėsime į pacientų skaičių dėl gripo, jeigu mes pasižiūrėsime intensyvioje terapijoje kokia yra situacija, tai ji yra auganti, bet tie skaičiai tikrai yra valdomi“, – žurnalistams antradienį sakė jis.

„Panašiai kaip ir COVID-19 atžvilgiu taip pat turėjom labai aukštus skaičius, tačiau išgijimas, pacientų skaičius, reanimacijos skaičiai buvo stabilūs“, – pridūrė ministras.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pirmadienį paskelbtais duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu, peršalimu ir COVID-19 augo trečią savaitė iš eilės. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu, peršalimu ir COVID-19 rodiklis siekė 1577,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pasak NVSC, epideminis sergamumo lygis pasiektas 22-ose savivaldybėse. Ankstesnę savaitę jį buvo pasiekusios aštuonios savivaldybės.

„Pagal epidemijų skelbimo tvarką dabar matyčiau, kad galima būtu svarstyti kai kuriose švietimo įstaigose galbūt (mokytis – BNS) nuotoliniu būdu, galbūt vienoje ar kitoje savivaldybėje. Kol kas neturim signalų, kad kuri nors savivaldybė mano, kad tai reikėtų daryti“, – apie galimus veiksmus kalbėjo A. Dulkys.

Sveikatos centro duomenimis, gruodžio 5–11 dienomis į šalies ligonines dėl gripo pateko 97 žmonės, iš kurių 71 buvo vaikai iki 17 metų. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi šeši asmenys, iš kurių trys buvo 2–17 metų vaikai.

Ministras pažymėjo, jog yra tikėtina, kad sergamumas gripu augs iki sausio mėnesio.

Pasak NVSC, šiemet Lietuvoje sergamumo sezonas prasidėjo anksčiau nei iki COVID-19 ligos pandemijos. Ankstyvesnė sergamumo sezono pradžia šiemet buvo ir pietų pusrutulyje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA