REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Kovo 21 d. 14:37

Atvykstantis garsenybių karavanas kvies bėgti už maistą

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


32232

Švenčiant Lietuvos atkūrimo šimtmetį ir UNICEF Lietuva 25 metų jubiliejų, jau tradicija tapęs UNICEF vaikų bėgimas šį pavasarį vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Šiais metais prie vaikų bėgimo jungiasi gilias bėgimo tradicijas puoselėjanti, Europos sporto miestu paskelbta Klaipėda, kurią jau kovo 21 d. aplankys gerumo misiją nešantis ir bėgimą pristatantis UNICEF ambasadorių karavanas. Pabendrauti su mažaisiais Lietuvos piliečiais ir būsimaisiais bėgikais atvyksta olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, boksininkas Evaldas Petrauskas, aktorės Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė ir Valda Bičkutė, dainininkas Juozas Liesis ir renginių vedėjas Remigijus Žiogas.

„Europos sporto miestas – Klaipėda – tampa gražios ir prasmingos iniciatyvos dalimi. Mums ypatingai svarbu, kad UNICEF vaikų bėgimas – ne tik sportinis renginys, tai simbolinis gestas, kad mes suprantame, užjaučiame ir norime padėti, tai bendrystė su tais, kuriems reikia pagalbos. Tikiuosi ir tikiu, kad Klaipėdoje bus šimtai, o gal net ir tūkstančiai vaikų, kurie dalyvaudami UNICEF bėgime išreikš paramą bendraamžiams – ne tik tiems, kurie yra šalia mūsų, bet ir tiems, kurie gyvena toli ir gerokai sunkiau bei skurdžiau nei mes“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

UNICEF vaikų bėgimas– tai linksmas 1 km bėgimas vaikams nuo 2 iki 15 metų, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai – didžiausias ir prasmingiausias bėgimas Lietuvoje. Bėgimo šūkis – „bėgsiu už maistą“ parodo, koks gyvybiškai svarbus yra kiekvieno dalyvavimas.

Dar daugiau, po Lietuvą keliaujantis UNICEF vaikų bėgimas ir pasididžiavimo kupinos Lietuvos vaikų akys išgelbėjus gyvenimą, vaikų su negalia ir socialiai remtinų vaikų aktyvus įsitraukimas yra tvirtas pagrindas, kad Lietuvos Valstybė visada skambėtų išdidžiai ir garbingai.

UNICEF vaikų bėgimus globoja J.E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Bėgimas Klaipėdoje vyks birželio 2 d., o tuo tarpu kovo 21 d., trečiadienį, 9 val. Klaipėdos Vitės pagrindinėje mokykloje ir kitose mokyklose vyks UNICEF pamokos, kurių metu vaikai bendraus su garsenybėmis, sužinos apie UNICEF veiklą gelbstint vaikų gyvybes visame pasaulyje, išgirs kaip kiekvienas iš jų gali prisidėti prie šios kilnios misijos ir kodėl tai yra svarbu. Svečiai susitiks ir su mokyklų vadovais, dalinsis savo mintimis apie dalyvavimą kilniose misijose, asmeninę motyvaciją prisidėti prie UNICEF veiklos ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje.

Užregistruoti vaiką į UNICEF vaikų bėgimą ir užtikrinti, kad jis gautų rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir medalį galima sumokant 5 eurų „Svarbus kiekvienas vaikas“ mokestį. Už šią Jūsų sumokėtą 5 eurų paramą bus perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka penkias dienas maitinti dėl prastos mitybos išsekusį vaiką Mozambike. Registracija vyksta iki gegužės 15 d. adresu http://unicef.lt/registracija-unicef-vaiku-begimas-2017/

Kviesdama vaikus ir jų tėvelius aktyviai prisidėti prie gerumo misijos UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė – Staniulėnė pastebi, kad „UNICEF bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ – tai unikali galimybė vaikams patirti magišką bendrystės jėgą ir pasijausti nugalėtoju. Juk kiekvienas išgelbėtas gyvenimas, tai didžiulis, su niekuo nesulyginamas, laimėjimas“.

Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skirtuose UNICEF bėgimuose dalyvavo daugiau kaip 10,3 tūkstančiai mažųjų bėgikų, padariusių per 7,7 mln. žingsnių. Vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 56 632 eurai, kurie išgelbėjo 7 079 dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepalo vaikų.

Kovo 21 d. UNICEF ambasadorių karavanas „už kiekvieną vaiką“ Klaipėdoje. Dienotvarkė:

9:00 val. UNICEF pamoka Klaipėdos Vitės pagrindinėje mokykloje (dalyvauja 300 mokinių) ir Klaipėdos Gilijos pradinė mokykla

10:30 val. UNICEF susitinka su mokyklų vadovais

12:15 val. UNICEF pamoka Klaipėdos Sendvario progimnazija

Klaipėdos miesto savivaldybės informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA