Aktualijos | 6 MIN.

Atsinaujinęs Didžiasalis džiugiai pasitinka svečius

Reporteris Monika
2018 m. rugsėjo 3 d. 15:55
dscn0425d-38279.jpg

Šviesus savo dvasia ir istorine atmintimi Didžiasalio kraštas buvo nepelnytai nuvertintas, tačiau vienodai mylimas ir gerbiamas čia gyvenančių žmonių, kuriems jis visada buvo ir liks pati gražiausia ir mieliausia vieta. Šiandien didžiasaliečiai dar labiau didžiuojasi savo miesteliu, visiškai atsinaujinusiu, ryškesnėmis spalvomis sušvitusiu. Paskutiniąją vasaros dieną žmonės rinkosi į šventę – ir vasarą išlydėti, ir padarytais dideliais darbais pasidžiaugti.

Buvo puikus oras, grojo muzika, koncertavo visų mylimas ansamblis „Vėtrungė“, prie scenos ir naujojo stadiono į projekto pristatymo renginį rinkosi gyventojai, svečiai, ne tik iš Ignalinos, bet ir iš Vilniaus suvažiavę. Pirmą kartą čia apsilankė vidaus reikalų ministro pavaduotojas Arūnas Gražulis. Pabuvęs renginyje, pasivaikštinėjęs po miestelį, aplankęs kai kurias jo įstaigas, viceministras sakė esąs maloniai nustebintas. „Jūs atsikratėte neigiamo įvaizdžio ir dabar Didžiasalis turi pereiti į kategoriją sėkmės istorijų...“, – kalbėjo svečias.

O pasikeitimai Didžiasalyje išties geri ir gražūs: atnaujintas pagrindinis skveras, šaligatviai, pėsčiųjų takai, įrengtas apšvietimas, suremontuotos automobilių stovėjimo aikštelės. Šalia „Ryto“ gimnazijos atsirado puikus stadionas, scena su stogine renginiams organizuoti, vaikų žaidimų aikštelė. Bendruomenės poreikiams pritaikyta dalis visuomeninių patalpų, esančių ambulatorijos pastate, įrengta turgavietė. Dabar čia ne tik gražūs viešieji pastatai, bet ir jų aplinka, gatvės, takai. Tokie ryškūs pasikeitimai neabejotinai pakėlė ir čia gyvenančiųjų dvasią. Juk daug maloniau vaikščioti gražiais takais, prisėsti ant naujų suolelių, matyti žaidžiančius vaikus, sportuojančius jaunuolius.

Visi minėti darbai atlikti įgyvendinant savivaldybės administracijos projektą „Didžiasalio kaimo viešųjų erdvių atnaujinimas ir pastato dalies patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“, kuris vykdytas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“. Savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, seniūnas Antanas Pauliukėnas ir svečiai Seimo narys Gintautas Kindurys, viceministras Arūnas Gražulis, vidaus reikalų ministerijos atstovas Nerijus Čepauskas perkirpo simbolinę juostelę. Klebonas Antanas Domeikis palaimino darbus, miestelį ir jo gyventojus, prašydamas jiems Dievo palaimos ir gražios ateities.

Meras Henrikas Šiaudinis papasakojo, kaip gimė šis projektas ir kaip pasisekė Didžiasaliui, nes antro tokio miestelio, turinčio daugiau nei 1000 gyventojų, visoje Utenos apskrityje nėra. Todėl parengus daugiau nei 900 tūkst. eurų vertės infrastruktūros tvarkymo projektą konkurentų skiriant finansavimą tiesiog nebuvo. Labai svarbu, kad miestelyje jau buvo paklotos naujos šiluminės trasos, renovuoti viešųjų įstaigų pastatai, taigi beliko pasirūpinti gatvėmis, takais, poilsio ir sporto zonomis.

Projekto vadovas Antanas Pauliukėnas tiksliai suskaičiavo, kiek metrų paklota asfalto dangos, trinkelių, kiek įrengta šviestuvų. Svečiams jis parengė nuotraukų pristatymą, kaip atrodė Didžiasalis prieš darbus ir kaip pasikeitė, taip pat nufilmavo jį iš paukščio skrydžio. Seniūnas džiaugėsi puikiais „Melekso“ įmonės darbininkais, kurie labai sąžiningai, stropiai dirbo ir visus darbus sugebėjo baigti dviem mėnesiais anksčiau nei buvo numatyta. Gyventojus jis kvietė saugoti ir tausoti visą šį turtą, skirtą jų patogumui ir gerovei.

Renginyje dalyvavęs Seimo narys Gintautas Kindurys džiaugėsi, kad tokia atoki Ignalinos rajono gyvenvietė sulaukė dėmesio ir jos gerovei parengtas projektas tapo prioritetiniu. Projekto vadovui Antanui Pauliukėnui už jo atliktą reikšmingą darbą G. Kindurys įteikė padėką ir dovaną.

Šventėje dalyvavo ir projekto rengimo darbus prisiminė buvusi seniūnė Gema Pundienė. Ji visada tikėjo Didžiasaliu, didžiavosi savo bendruomene, todėl ir ši šventė jai buvo ypatingai džiaugsminga. Didžiasaliečiai maloniai sutiko kraštietį, buvusį Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinį, o dabar Centrinės projektų valdymo agentūros projektų vadovą Tautvydą Umbražūną. Jis džiaugėsi puikiai parengtu ir visai bendruomenei naudingu projektu, puikiu bendradarbiavimu ir pastangomis gražinti jo gimtąjį miestelį. Kaip ir kiekvienoje šventėje, taip ir tądien kartu su didžiasaliečiais buvo jų bičiuliai ir pagalbininkai pasieniečiai. Ignalinos rinktinės vadovas Artūras Jatulis dėkojo už gražų bendradarbiavimą, priminė apie gimnazijos pasieniečių būrelio veiklą, kuriai tikrai pravers naujos sporto erdvės.

Mero Henriko Šiaudinio padėkomis buvo apdovanoti Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento Utenos skyriaus vedėjas Nerijus Čepauskas, Centrinės projektų valdymo agentūros projektų vadovas Tautvydas Umbražūnas, uždaroji akcinė bendrovė „Meleksas“. Dovana įteikta seniūnui A. Pauliukėnui, kuriam perduotas ir bendruomenės salei skirtas paveikslas.

„Mūsų gimnazijos, šiemet švęsiančios 40-metį, bendruomenė visada dalyvauja svarbiausiuose Didžiasalio gyvenimo įvykiuose ir visada savo veikla teigia , kad tai pati brangiausia vieta. Didžiasalis ne tik savo vidumi orus, bet ir išore gražus...“,– šventėje kalbėjo gimnazijos direktorė Elena Sekonienė, kurią drąsiai galima pavadinti didžiąja Didžiasalio siela. Šios moters energijos, meilės, gražių norų ir darbų galėtų pavydėti bet kuris kraštas ir bet kuri bendruomenė.

Direktorė visus svečius pakvietė į gimnazijos kraštotyros muziejų, pasakojantį apie šio krašto praeitį, žymius žmones, lietuvybės ir tautiškumo saugojimo pastangas. Savivaldybės vadovų lydimi svečiai taip pat apžiūrėjo sutvarkytas miestelio erdves, užėjo į biblioteką, kultūros namus, naująją bendruomenės salę. Gimnazijoje jiems buvo pristatytas mokinių pasiekimų medis, šio krašto tautodailininkės Onos Pivoriūnienės paveikslų kolekcija, papasakota apie tradicinius renginius. Vėliau svečiai dar aplankė paminklą pirmajam prieškario Lietuvos Ministrui Pirmininkui Augustinui Voldemarui jo gimtajame Dysnos kaime.


Akmenė
Kraupi žmogžudystė Naujojoje Akmenėje: vyro kūnas rastas laiptinėje
Vakar, sausio 4 d., viename Naujosios Akmenės daugiabučių rastas sužaloto vyro kūnas, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Daugybė suaugusiųjų sutrinka, kai neuroskirtingų vaikų elgesys paaštrėja net tada, kai turėtų lengvėti – tačiau tai dažnai yra natūrali gijimo dalis, o ne problema. Šiame straipsnyje kalbamės su ergoterapeute Giedre Sasnauskiene – sensorinės integracijos specialiste ir TBRI praktike, kuri traumai jautriu ir neuroįvairovę priimančiu požiūriu padeda vaikams bei jų šeimoms kurti saugesnį ryšį. Aptariame, kaip trauma pasireiškia neuroįvairiems vaikams, ką verta žinoti suaugusiesiems ir kokie konkretūs žingsniai gali padėti kasdienybėje – tiek vaikams, tiek juos lydintiems tėvams, pedagogams ar terapeutams.
Lietuva | 7 MIN.
0
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį paneigė pranešimus, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidenciją, kaip teigė Kremlius, puolė Ukrainos dronai.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Šiauliečiai Augustė Tomkutė ir Lukas Vigelis dar visai neseniai atvėrė nepriklausomos meno erdvės „Garažas“ duris. Netradicinėje garažo aplinkoje simboliškai, prieš pat Naujuosius metus surengta pirma paroda taip stipriai sužavėjo šiauliečius, kad šiandien rankose pora laiko apdovanojimą už geriausią kultūros edukaciją.
Kultūra | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Daugybė suaugusiųjų sutrinka, kai neuroskirtingų vaikų elgesys paaštrėja net tada, kai turėtų lengvėti – tačiau tai dažnai yra natūrali gijimo dalis, o ne problema. Šiame straipsnyje kalbamės su ergoterapeute Giedre Sasnauskiene – sensorinės integracijos specialiste ir TBRI praktike, kuri traumai jautriu ir neuroįvairovę priimančiu požiūriu padeda vaikams bei jų šeimoms kurti saugesnį ryšį. Aptariame, kaip trauma pasireiškia neuroįvairiems vaikams, ką verta žinoti suaugusiesiems ir kokie konkretūs žingsniai gali padėti kasdienybėje – tiek vaikams, tiek juos lydintiems tėvams, pedagogams ar terapeutams.
Lietuva | 7 MIN.
0
Pirmadienį į posėdį vėl renkasi darbo grupė, kuriai pavesta tobulinti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisas.
Lietuva | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Kas nutiko 2025-aisiais, koks žvilgsnis į 2026-uosius? Šiauliuose apie tai gali papasakoti miesto meras Artūras Visockas. Darbų mieste buvo išties gausu.
Politika | 2 MIN.
1
Sausio 2 dieną Joniškio seniūnijos seniūno pareigas, laimėjęs konkursą pradeda eiti Eugenijus Takuševičius.
Politika | 3 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį paneigė pranešimus, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidenciją, kaip teigė Kremlius, puolė Ukrainos dronai.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Iš viso 32 Kubos piliečiai žuvo per JAV ataką Karakase, pasibaigusią Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro sulaikymu, sekmadienį pranešė vyriausybė Havanoje.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0

Akmenė
Šiauliai
Vakar, sausio 4 d., viename Naujosios Akmenės daugiabučių rastas sužaloto vyro kūnas, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Sekmadienio naktį Šiauliuose vyras pneumatiniu pistoletu susižalojo ranką, pranešė policija.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Penktadienį Šiaulių rajone susidūrus dviem automobiliams, nukentėjo trys asmenys, tarp kurių vaikas, pranešė policija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Iškritus sniegui situacija Šiaulių miesto gatvėse ir kiemuose tapo sudėtingesnė ir pavojingesnė ne tik transporto priemonių eismui, bet gyventojams – vietomis gali būti slidu. Savivaldybės tikinimu, stengiamasi užtikrinti kokybišką gatvių ir šaligatvių valymą, vis dėlto, didesni krituliai ar ilgesnis jų snygis situaciją gali koreaguoti. Tuo tarpu gyventojams primenama, kad augiabučių kiemų valymu vardan saugumo derėtų pasirūpinti patiems.
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Automobilio pardavimas gali būti paprastas ir sklandus procesas, jei yra žinomi pagrindiniai žingsniai. Kad gyventojams būtų lengviau, „Regitra“ parengė tris aiškius patarimus, padėsiančius užtikrinti saugų ir tvarkingą sandorį.
Gatvė | 3 MIN.
0
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Gatvė | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“, iškovojo „Šiauliai“ (7-6), kurie šeštadienį namuose 98:95 (26:19, 20:25, 25:21, 27:30) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Paskolų klubą“ (4-10).
Sportas | 4 MIN.
0
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Akmenė
Šiauliečiai Augustė Tomkutė ir Lukas Vigelis dar visai neseniai atvėrė nepriklausomos meno erdvės „Garažas“ duris. Netradicinėje garažo aplinkoje simboliškai, prieš pat Naujuosius metus surengta pirma paroda taip stipriai sužavėjo šiauliečius, kad šiandien rankose pora laiko apdovanojimą už geriausią kultūros edukaciją.
Kultūra | 3 MIN.
0
Jaunimo reikalų agentūra įvertino Akmenės rajono savivaldybės 2025 metų jaunimo politikos įgyvendinimą ir pažymėjo savivaldybę kaip reikšmingai prisidedančią prie teigiamų pokyčių jaunimui Lietuvoje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Kutiškių daugiafunkcis centras jau ketvirtus metus įgyvendina tęstinį projektą „Psichikos sveikatos stiprinimas ir emocinės sveikatos gerinimas“. Projekto metu bendruomenės nariai dalyvavo psichologės paskaitoje, pirties edukacijoje, baidarių žygyje su meditacijos ir jogos užsiėmimais, kardio bei funkcinėse treniruotėse, taip pat kūrybinėse veiklose – lipdė iš molio, kūrė veltinio darbus.
Sveikata | 2 MIN.
0
„Fotografijos namų“ įkūrėjas, fotografas, žurnalistas, rašytojas Rolandas Parafinavičius po Šiaulius su savo „bildukais“ bilda jau 15 metų. Būtent tokį jubiliejų stipri fotografų bendruomenė minėjo 2025 metais. Likus vos porai mėnesių iki 16-tojo gimtadienio, R. Parafinavičius dalijasi „Fotografijos namų“ istorija.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šaltojo sezono metu dalis graužikų ieško šilumos ir maisto žmogaus kaimynystėje. Šiemet fiksuojama itin didelė jų gausa. Kol dar neįsivyravo tikra žiema, pelės ir žiurkės lengvai juda šalia gyvenamųjų būstų ir kitų patalpų, o įsikūrusios šildomose užuovėjose pelės gali net ir žiemą atsivesti jauniklių.
Namai | 4 MIN.
0
Šaldytuvas pilnas, bet jį atsidarius atrodo, kad nieko jame nėra? Po švenčių tai tampa beveik nacionaline problema. Indeliai be etikečių, mišrainių likučiai, kalakuto gabalai, kurių kilmė jau miglota... Kodėl taip nutinka ir kaip išvengti maisto švaistymo, kai technologijos siūlo netikėtus sprendimus? Maisto banko ir „Sprinter“ tyrimas rodo, kad trečdalis apklaustųjų išmeta iki 5 proc. maisto, 15 proc. žmonių – iki 10 proc., 5 proc. – 11–15 proc., o dar 5 proc. gyventojų išmeta net iki 20 proc. valgyti tinkamo maisto. Organizacija pastebi, kad švaistomų produktų kiekis per šventes nuosekliai auga.
Namai | 4 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
„Fotografijos namų“ įkūrėjas, fotografas, žurnalistas, rašytojas Rolandas Parafinavičius po Šiaulius su savo „bildukais“ bilda jau 15 metų. Būtent tokį jubiliejų stipri fotografų bendruomenė minėjo 2025 metais. Likus vos porai mėnesių iki 16-tojo gimtadienio, R. Parafinavičius dalijasi „Fotografijos namų“ istorija.
Veidai | 3 MIN.
0
Penktadienį paliekantis darbą LNK ir InfoTV naujienų tarnyboje paskelbė vienas žinomiausių šių televizijos kanalų žinių vedėjas Viktoras Jakovlevas. Patyręs žurnalistas apie tai pranešė savo socialinio tinklo paskyroje ir teigė dar nežinantis, kokiu profesiniu keliu pasuks. Naujienų tarnyboje V. Jakovlevas dirbo 13 metų.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio 5–11 d. savaitės horoskopas:
Horoskopai | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio 5–11 d. savaitės horoskopas:
Horoskopai | 6 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarinių idėjų partnerė, tinklaraščio „Running Vita“ autorė Vita Marija Murėnaitė atkreipia dėmesį į nebrangius citrusinius vaisius, kurie patiekalams suteikia naują ryškų skonį, ir kviečia išbandyti gaivių ir netikėtų šventinių salotų receptus.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Netikėta audra, kelioms dienoms dingusi elektra ar nenumatyta situacija, kai paprasčiausiai nėra galimybės nueiti į parduotuvę. Tokiais atvejais ypač pravartu namuose turėti ilgo galiojimo maisto atsargų – jos padeda išvengti streso, leidžia jaustis ramiau ir būti pasiruošusiems bet kokiai situacijai, net jei tai – ir netikėtai užklupę svečiai. Apie tai, kaip tikslingai ir praktiškai pasiruošti netikėtumams, pasakoja „Locked N Loaded“ mokymų vadovas Povilas Rubinas.
Virtuvė | 4 MIN.
0