REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 10 d. 19:37

Atnaujinta „Meridiano“ krantinė - kitos pusės atspindys

Klaipėda

Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: ve.lt


294494

Rengiantis remontuoti „Meridiano“ krantinę ir jos prieigas nutarta pašalinti medinius suolus bei įrengti atitvarus, skiriančius krantą nuo vandens. Po remonto ji turėtų priminti vaizdą kitame upės krante.

Planuojama, kad bus sutvarkyta 146 metrų ilgio krantinės atkarpa nuo Biržos tilto iki naujai įrengto pėsčiųjų ir dviračių tako.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas „Vakarų ekspresui“ teigė, kad siekiama vienodai gražaus vaizdo abiejose Danės pusėse.

„Tai yra seniai suplanuoti darbai, o kadangi kita Danės pusė jau yra sutvarkyta ir gražiai atrodo, nutarta siekti vientisumo“, - sakė A. Žukas.

Pagal Vilniaus mažosios bendrijos „Locus 3D“ parengtą remonto projektą atnaujinant krantinę bus nuimti mediniai suolai, suremontuotas betoninis parapetas, o tarpas tarp betoninių ir medinių konstrukcijų uždengtas medinėmis lentomis, įrengti tokie patys atitvarai, kaip ir dešiniajame Danės krante.

„Locus 3D“ vadovas Benas Ubartas teigė, kad atitvarus ir kitus remonto sprendimus suprojektavo pagal Savivaldybės parengtą užduotį.

„Bus vientisumas - atitvarai yra ir kitoje pusėje, Savivaldybės iniciatyva buvo priimtas toks sprendimas. Mūsų tikslas yra parengti projektą pagal užduotį, o užduotį formuoja Savivaldybė“, - „Vakarų ekspresui“ sakė jis.

Taip pat bus tvarkomos greta esančios teritorijos, tarp jų - ir „Meridiano“ skveras - betoninės jų dangos plokštės bus pakeistos granitinėmis, pakeisti suoliukai, šiukšlinės.

Atraminė krantinės sienutė bus nuvalyta, pažeistos vietos - sutvarkytos.

Trečiadienį Savivaldybės paskelbto krantinės paprastojo remonto darbų pirkimo konkurso sąlygos skelbia, jog verslo pasiūlymus tikimasi sužinoti kovo 18-ąją.

Darbus tikimasi atlikti per devynis mėnesius nuo jų pradžios, remonto kaina neskelbiama iki viešųjų pirkimų procedūrų pabaigos.

2009 metais pabaigus Danės krantinių remontą visuomenė kritikavo anuometinius sprendimus ir baiminosi dėl saugumo - manyta, kad nuo žemų suoliukų ant paties kranto krašto, nesant atitvarų, į upę kris žmonės. Šie nuogąstavimai nepasitvirtino.REDAKCIJA REKOMENDUOJA