REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 12 d. 08:43

Atgimimui ruošiasi dar viena erdvė: prasidėjo Studentų skvero rekonstrukcija

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


184402

Prestižinių apdovanojimų sulaukusios Vienybės aikštės pašonėje įsikūrusiame Studentų skvere užvirė darbai. Prasidėjusi rekonstrukcija akademinio jaunimo pamėgtą aikštę transformuos į šiuolaikišką ir modernią erdvę. Sovietmetį menantį senąjį grindinį pakeis naujos granito plokštės ir šviesus betonas. Įgyvendinant projektą bus įrengtos žaliosios zonos, jaukios terasos ir specialus apšvietimas.

Planuose – greitas įgyvendinimas

„Teigiamų pokyčių ir tarptautinio įvertinimo sulaukusi Vienybės aikštė atgimė tiesiogine to žodžio prasme – ji tapo tikru traukos centru, kurioje kauniečiai ir miesto svečiai renkasi ne tik aktyvų, bet ir ramų poilsį. Visai čia pat baigiama tvarkyti S. Daukanto gatvė, todėl Studentų skveras taps paskutine atgimstančios Naujamiesčio erdvės dėlionės dalimi“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Studentų skvero rekonstrukcija prasidėjo nuo nusidėvėjusio grindinio pašalinimo. Po to seks požeminių komunikacijų – vandentiekio, nuotekų ir lietaus surinkimo tinklų atnaujinimas. Dalį darbų atliks bendrovė „Kauno vandenys“.

„Nors rekonstrukcijai numatytas 12 mėnesių terminas, planuojame darbus užbaigti kur kas greičiau. Jau kitąmet miestas taps Europos kultūros sostine, todėl iki kito vasaros sezono turime išsikėlę tikslą atnaujinti kaip įmanoma daugiau miesto erdvių“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Studentų pamėgtą 5 tūkst. kv. metrų ploto skverą atnaujins rangos darbų konkursą laimėjusi bendrovė „Kauno tiltai“. Viso projekto vertė siekia kiek daugiau nei 1,7 mln. eurų.

Papildys Vienybės aikštę

Studentų skvero projektinius pasiūlymus rengė „Giedraitis & architektai“ biuras. Pasak vadovo Rimanto Giedraičio, erdvės atnaujinimui bus naudojamos tos pačios apdailos medžiagos kaip ir Vienybės aikštėje – granito plokštės bei šviesus betonas.

„Paprastai tariant, Studentų skveras po rekonstrukcijos stilistiškai suvienodės su šiaurine Vienybės aikštės dalimi, nes ir istoriškai, ir faktiškai tai yra viena bendra aikštė, kurią skiria K. Donelaičio gatvė. Bus išsaugoti visi šioje teritorijoje esantys medžiai, taip pat numatytos vietos gausesniems studentų sambūriams – tiek ant mobilių lauko baldų, tiek ant ilgų suolelių“, – anksčiau aiškino projekto autorius, architektas R. Giedraitis.

Projekte numatytos žaliosios zonos su augalų apšvietimu ir jaukios terasos su suoliukas tarp jų. Planuojama įrengti kokybišką apšvietimą, numatyti kelias vietas skulptūroms.

Sulaukė pripažinimo

Anksčiau už Studentų skverą pokyčių sulaukusi Vienybės aikštė jau spėjo pelnyti tarptautinį „iF Design“ apdovanojimą architektūros kategorijoje. Tai buvo istorinis pripažinimas, kadangi toks įvertinimas pirmas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Daugiausiai balų sulaukta už visuomeninę objekto paskirtį – po atnaujinimo aikštė aktyviai telkia gyventojus ir verslo atstovus.

Greta šių objektų baigiama tvarkyti S. Daukanto gatvė. Atkarpą nuo K. Donelaičio g. iki pėsčiųjų tilto į Nemuno salą jau puošia granito grindinys, atnaujintas apšvietimas, dviračių stovai, šiukšliadėžės ir suoliukai. Likusius darbus planuojama užbaigti iki rudens.REDAKCIJA REKOMENDUOJA