REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 5 d. 07:22

Ateinančią savaitę į Lietuvos Seimą kreipsis V. Zelenskis

Lietuva

Stop kadras

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


211598

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ateinančią savaitę kreipsis į Lietuvos Seimą. Šią šaltinių informaciją Eltai patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Ukrainos lyderis į Lietuvos parlamentą vaizdo ryšiu turėtų kreiptis balandžio 12-ąją vyksiančios Seimo sesijos metu.

„Vertiname Ukrainos prezidento įkvepiančią lyderystę ginant ne tik Ukrainos laisvę, bet kartu ir Vakarų pasaulio pamatines vertybes – laisvę, demokratiją ir žmoniškumą. Todėl vertiname bei branginame mūsų valstybių tikrą ir nuoširdžią partnerystę, o kartu ir galimybę mūsų valstybės draugą ir tikrą sąjungininką išgirsti besikreipiantį į Lietuvos parlamentą“, – Eltai perduotame komentare teigė G. Landsbergis.

Ukrainai nuo vasario 24 d. kariaujant su okupacine Rusijos kariuomene, V. Zelenskis vaizdo ryšiu jau kreipėsi į ES, JAV, Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Kanados ir kitų Vakarų valstybių įstatymų leidėjus. Pasaulio dėmesio susilaukiančiuose V. Zelenskio pasisakymuose raginama tiekti galingesnę karinę ginkluotę Ukrainai, kuriai tenka vienai kariauti su žmogaus teisėmis ir taikiais gyventojais nesiskaitančiu Kremliaus režimu.  

Pirmadienį Ukrainos prezidentas, kalbėdamas Rumunijos parlamentui, paragino Vakarus vienytis, siekiant užkirsti kelią Rusijos vykdomam „genocidui“ Europoje. Šiuos raginimus jis išsakė po to, kai iš Kyjivo apylinkių atsitraukusi Rusijos kariuomenė paliko vykdytų masinių žudynių ženklus. Pasaulį šokiravusios taikių gyventojų žudynės įvykdytos šalia sostinės įsikūrusiame Bučos mieste.

Vienas iš pagrindinių V. Zelenskio kalbų, skirtų Vakarų parlamentams, motyvų – tai, kad Europos saugumas priklauso nuo Maskvos agresijos prieš jo šalį baigties.

Savo kalbose V. Zelenskis taip pat nevengia paraginti Vakarų šalis ryžtingiau spausti ir taikyti griežtesnes sankcijas nuo tarptautinės bendruomenės standartų vis labiau atitolstančiai Rusijai.

Lietuva yra itin aktyvi, tiekiant paramą ir demonstruojant solidarumą Ukrainai. Lietuva taip pat ragina Vakarų šalis kuo greičiau Rusijai pritaikyti dar griežtesnes sankcijas, įskaitant uždrausti importuoti rusiškas dujas ir naftą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA