REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Sausio 23 d. 10:40

Aš­tuo­ne­rių me­tų vai­ra­vi­mo sta­žą tu­rin­tis dvy­li­ka­me­tis ste­bi­na au­tok­ro­so asus

Šiauliai

Au­to­mo­bi­lio nu­me­ry­je – 313 – yra už­ko­duo­ta dvy­li­ka­me­čio lenk­ty­ni­nin­ko gi­mi­mo die­na. (S. Rim­ku­vie­nės as­me­ni­nio al­bu­mo nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


201406

Jau ku­rį lai­ką Lie­tu­vo­je vyks­tan­čio­se au­tok­ro­so var­žy­bo­se žiū­ro­vai pa­ste­bi prie au­to­mo­bi­lio vai­ro sė­din­tį smul­ku­tį paaug­lį, ku­ris ryž­tin­gai pa­ju­da tra­sos link – ten, kur en­tu­zias­tai iš­ban­do vai­ruo­ja­mų ke­tur­ra­čių trans­por­to prie­mo­nių grei­tį. Tur­būt dau­ge­lį nu­ste­bi­na dvy­li­ka­me­čio jo­niš­kie­čio Ma­to Rim­kaus drą­sa ir ge­bė­ji­mas au­tok­ro­so var­žy­bo­se pel­ny­ti ge­riau­sio­jo var­dą.
 


Foto galerija:

271442049-455307605933931-8627504283872507128-n.jpg
271705265-674661427037880-4550563682123535611-n.jpg
img-9876.jpg
img-20210627-175403.jpg
img-20210829-172142.jpg
img-20211010-175028.jpg
img-20211211-123224-3.jpg

Kalėdinė dovana – keturratis

Pirmoji transporto priemonė – Kalėdų proga tėvų dovanotas keturratis. Tuo metu Matui tebuvo ketveri. Dovanodamas keturratį, tėtis Andrius Rimkus stipriai rizikavo, nes nežinojo, ar vyresnėliui sūnui patiks tokia dovana. Vis dėlto surizikavo ir neapsiriko – kalėdinė dovana sūnui itin patiko.

Būdamas penkerių, Matas jau drąsiai važinėjosi keturračiu po šeimos sodybos teritoriją, laukais, miško takeliais ar nuošaliais vieškeliais. Galima sakyti, kad nuo keturračio ir prasidėjo visa joniškiečio sėkmės istorija, vėliau atnešusi ne vieną pergalę automobilių trasoje.

Dvylikametis, turintis aštuonerių metų vairavimo stažą

Išaugęs keturratį, septynmetis džiaugėsi tėvų dovanotu motokrosiniu motociklu. Šią transporto priemonę pakeitė tėčio dovanotas automobilis „Mitsubishi Colt“. Žinoma, prieš pirkdamas sūnui automobilį, A. Rimkus jo neišrinko savo nuožiūra, o tarėsi su sūnumi. Minėtu automobiliu anksčiau važinėjo moteris, tapusi LASF autokroso čempionato nugalėtoja.

Jaunasis vairuotojas, važinėjantis trečia transporto priemone, jau turi aštuonerių metų vairavimo stažą, LASF išduotą M kategorijos licenciją. Retas kuris jo bendraamžis galėtų pasigirti tokiais pasiekimais, o Matas gali, tačiau to nesureikšmina. Kaip pats
sako, automobilis yra jo laisvalaikis ir pomėgis.

Automobilį varžyboms ruošia tėtis

Praėjo nemažai laiko, kol Mato automobilis „Mitsubishi Colt“ galėjo išriedėti į trasą. Jį ruošiant būsimoms lenktynėms, buvo sustiprinta važiuoklė, sudėtos vaikams pritaikytos sportinės sėdynės. „Prieš varžybas ir po jų automobilį remontuoju aš. Jei koks didesnis gedimas, pagalbon ateina draugai“, – sako
A. Rimkus.

Varžyboms ruošiant automobilį, Matas ir pats nemažai laiko praleidžia garaže – klauso tėčio patarimų, domisi, kaip veikia automobilis. Laikas, praleistas prie automobilio, kai tuo metu Mato bendraamžiai akimis bėgioja po socialinius tinklus ar laiką leidžia prie televizoriaus, vaikinui nėra beprasmis ar nuobodus. Jis susidomėjęs stengiasi padėti tėčiui, nes žino, kad dalis sėkmės priklauso nuo tinkamai lenktynėms paruoštos transporto priemonės.

dsc-5063.jpg

Seka tėčio pėdomis

Mato tėtis nėra abejingas motociklų ir automobilių sportui. Pats motociklu važinėja Joniškio motokroso trasoje, su bičiuliais prižiūri ją. Be ekstremalaus važinėjimosi motociklu, A. Rimkus mielai laiką leidžia krepšinio aikštelėje. Joniškietis yra sporto klubo „Amicitia“ vadovas ir su krepšinio komanda kaunasi Mažų miestelių krepšinio lygoje. Nuo pat mažens tėvas kviesdavosi sūnų kartu praleisti laiką: tai stebėti motociklininkų pasirodymus, tai pažaisti krepšinio.

Be laiko, praleisto prie automobilio vairo, Matas nuo pirmos klasės žaidžia krepšinį. Šiuo metu paauglys po pamokų su tėčiu važinėja į Šiaulius, kur Antano Sireikos krepšinio akademijoje vyksta krepšinio treniruotės. Aktyvų laisvalaikį joniškiečių šeima mielai iškeičia į laiką gamtoje – žvejybą. Tačiau pastaruoju metu ramus poilsis prie vandens telkinio – retenybė, nes Andriui tenka padėti sūnui pasiruošti lenktynėms.

Rasti vietą treniruotėms – iššūkis

Anot A. Rimkaus, Joniškio mieste nelabai yra kur treniruotis. Pagalbos ranką dažnai ištiesia draugai. „Matas treniruojasi ne tik važinėdamas atokiais vieškeliais, bet ir kelių ūkininkų laukuose įrengtoje trasoje. Dvylikametis treniruojasi ir Pakruojyje, Plungėje, kur yra įrengtos trasos. Automobilio numeryje – 313 – yra užkoduota Mato gimimo diena“, – pasakoja berniuko tėtis.

Mato pomėgis labai vilioja jo bendraamžius. Todėl Rimkų šeimos namuose niekada netrūksta sūnaus draugų, kurie domisi automobilių sportu ir pačiomis transporto priemonėmis.

Į varžybas – su Joniškio miesto vėliava

Varžybose pamatę puikiai automobilį vairuojantį dvylikametį, klubų prezidentai Simonos ir Andriaus Rimkų prašė leisti sūnui ateityje atstovauti jų klubams. Rimkai pasirinko arčiausiai esantį klubą „Motorsport Šiauliai“, nes Joniškyje panašias veiklas vykdančio sporto klubo nėra. Minėtame klube treniruojasi dar du joniškiečiai.

„Nors Matas yra šiauliečių klubo narys, tačiau į visas varžybas jis vyksta su Joniškio miesto vėliava, kurią turiu nuo senų laikų“, – teigia A. Rimkus. Matas esant poreikiui ir pagal galimybes atstovauja ne tik Šiauliams, bet ir Kupiškiui.

Artimiausi planai – pasiruošimas čempionatams

Jaunasis automobilių sporto entuziastas pernai pasirodė Kupiškyje, kur Lietuvos automobilių sporto federacija sportininkams organizavo aukšto meistriškumo treniruotes. Joniškietis treniravosi kartu su patyrusiais autosporto asais iš visos Lietuvos.

Praėjusį pavasarį Matas startavo savo pirmosiose autokroso Junior klasės varžybose, taip pat pasirodė Joniškio miesto dienos šventės metu vykusiose „bulių“ varžybose. Pernai jis dalyvavo 12 varžybų, o jo kambaryje puikuojasi 8 laimėtos taurės. Lietuvos automobilių sporto federacijos duomenimis, joniškietis M. Rimkus yra trečias Lietuvos dvylikametis licencijuotas autokroso sportininkas.

Artimiausi jaunuolio planai – jėgas išbandyti Latvijoje vykstančiame Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionate, ruoštis gegužės mėnesį Šakiuose organizuojamame Lietuvos autokroso čempionate. Jo grafike pažymėti Lietuvos kroso, „Aukštaitijos kroso taurės“, Lietuvos bei Latvijos ralikroso čempionatai. Tad veiklų Mato dienotvarkėje išties nemažai, o kur dar mokykla, krepšinio treniruotės ir laikas su šeima, draugais. Berniukas nesiskundžia, o kryptingai siekia tikslo – mokytis, tobulėti ir būti geriausiu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA