REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Birželio 14 d. 13:46

Arkivyskupas G. Grušas: Birželio įvykiuose mes atrandame drąsos ryžtingai įsipareigoti dabarčiai ir ateičiai

Lietuva

Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


178576

Minint Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienas Lukiškių aikštėje Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas savo kalboje pažymėjo, kad tuose birželio įvykiuose mes atrandame drąsos ryžtingai įsipareigoti dabarčiai ir ateičiai: neprisitaikyti prie supaprastintų šio laiko mados šūkių ir bet kokių bandymų sumenkinti ir atimti iš bet kurio asmens orumą, kuriuo Dievas yra jį aprengęs.

"Netoli šios vietos, skersai gatvės – prie paminklo, pastatyto iš Lietuvos laukų akmenų, prisimename žmones, kurie garsiai ar mintyse kartojo Jėzaus žodžius: „Mano Dieve, mano Dieve, kodėl mane apleidai?“ (Mt 27, 47). Tai žodžiai, kuriuos apmąstome Didįjį penktadienį.

Lietuvių tauta išgyveno Didįjį penktadienį prieš nesuvaldomą, sukietinančią ir apakinančią širdį ambiciją. Tai skausmo ir kartėlio, apleidimo ir bejėgiškumo, žiaurumo ir beprasmybės Didysis penktadienis – sakė popiežius Pranciškus būtent šioje vietoje prieš trejus metus", - prisiminė GGrušas.

Kaip po Didžiojo penktadienio ateina viltį atnešantis Prisikėlimas, taip ir mes esame kviečiami būti viltį spinduliuojančia tauta šių dienų pasauliui. Popiežiaus sakyti žodžiai šiandien skamba dar aktualiau ir įpareigoja šio laiko įvykių šviesoje.

Arkivyskupas metropolitas linkėjo, kad popiežiaus žodžiai „Viešpatie, te Lietuva būna vilties švyturiu. Kad būtų veiklios atminties žemė, atnaujinanti įsipareigojimą kovai prieš bet kokią neteisybę. Skatinanti kūrybinius siekius apginti visų žmonių, ypač bejėgių ir pažeidžiamų, teises. Ir kad būtų sutaikinimo ir skirtingumų harmonijos mokytoja. Viešpatie neleisk, kad mes būtume kurti šauksmui tų, kurie šiandien nepaliauja šauktis dangaus“, įsigyventų mumyse, mūsų tautoje, mūsų bendroje ateityje.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA