| Naujausi | Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | Specialiosios rubrikos | +Projektai | etaplius TV |

Archyvų tyrėja Daiva Vilkelytė nustatė Istorinėje Prezidentūroje Kaune kabančio Vytauto Didžiojo paveikslo autorių dailininką Vilių Jomantą, antradienį rašo laikraštis „Kauno diena“.
Iki šiol paveikslo autorius buvo nežinomas.
V. Jomanto byla D. Vilkelytė ėmė domėtis tyrinėdama dailininko brolio Felikso Jomanto likimą.
Autorystę nustatyti pavyko pagal informaciją, jog 1946 metais V. Jomantas, stodamas į Dailininkų sąjungą, nurodė, kad Vytauto Didžiojo paveikslas yra Prezidentūroje.
Palyginus paveikslą Istorinėje Prezidentūroje ir Vytauto Didžiojo portretą, kurį V. Jomantas sukūrė kalendoriui, heraldikos kūrėjas Kęstutis Mickevičius patvirtino, kad Vytauto Didžiojo paveikslas yra to paties autoriaus darbas.
K. Mickevičiaus teigimu, itin svarbus yra pats faktas, jog šis menininkas buvo prisimintas, nes politinio kalinio V. Jomanto istoriją sovietmečiu buvo siekiama visiškai ištrinti.