REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 25 d. 16:39

Ar elektromobiliai tikrai yra tokie, kaip apie juos galvojate?

Lietuva

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


296022

Pastaruoju metu elektromobiliai vis dažniau sutinkami ne tik Lietuvos, bet ir užsienio valstybių keliuose. Tai lemia modernėjančios technologijos ir auganti ekonomija bei viena įkrova nuvažiuojamas atstumas, taip pat ir ES siekis ilgainiui atsisakyti vidaus degimo variklių. Tikriausiai kiekvienas esame matę elektromobilį ir šį bei tą apie jį žinome, bet vis dar vyrauja ir daugybė mitų.

Ar tikrai elektromobiliai bijo vandens?

Tikriausiai pamenate fizikos pamokas mokykloje ir žinote, kad vanduo ir elektra – pavojingas derinys. O kaip elektromobiliai? Ar lietaus vanduo, šlapdriba, šlapias sniegas gali jam pakenkti? Juokinga, bet vis dar yra manančių, kad elektromobiliai tinka važinėti tik saulėtomis ir sausomis dienomis. Tačiau tai nėra tiesa, nes elektrinės transporto priemonės yra atsparios vandeniui ne mažiau nei automobiliai su vidaus degimo varikliu. Taigi, tikrai galite drąsiai naudotis savo elektromobiliu per lietų ar užsukti į plovyklą.

Ar elektromobiliai genda?

Mažiau nusimanantys apie elektromobilius dažnai mano, kad šie automobiliai iš esmės turi tik vieną „susidėvinčią“ dalį – bateriją. Būtų visai gerai, tačiau tai nėra tiesa. Elektromobiliai turi daugybę tokių pačių dalių kaip ir įprasti modeliai su vidaus degimo varikliu: pavyzdžiui, stabdžius, padangas, amortizatorius ir kt. Šios dalys dėvisi priklausomai nuo to, kaip elektromobilį naudojate ir prižiūrite. O štai dėl baterijos keitimo nereikėtų pernelyg daug jaudintis, nes šio elemento tarnavimo laikas yra gana ilgas.

Ar elektromobilių salonui reikia specifinės priežiūros?

Elektromobilių vidaus apdailai dizaineriai dažnai naudojama moderniausius sprendimus ir medžiagas. Pavyzdžiui, kai kuriuose modeliuose yra naudojamas vinilas, kuris priežiūros praktiškai nereikalauja ir yra lengvai valomas. Ši medžiaga pasižymi itin aukšta kokybe ir lengva priežiūra, tačiau to negalima pasakyti apie liečiamus valdymo skydelius.

Žinoma, tokie skydeliai naudojami ir modeliuose su vidaus degimo varikliais, tačiau elektromobiliai valdymo skydelių įprastai turi daugiau – du. Liečiamas ekranas užtikrina patogumą ir funkcionalumą, tačiau jo priežiūrai būtina naudoti specialias priemones, kad nepažeistumėte paviršiaus. Geriausia rinktis itin minkštą šluostę ir specialią valymo priemonę.

Ar elektromobiliai kraunasi ilgai?

Jei krausite savo elektromobilį iš įprasto kištuko lizdo, procesas išties gali užtrukti. Visgi daugelis elektromobilių vairuotojų naudojasi įkrovimo stotelėmis, viešomis arba įrengtomis namuose, o jos bateriją pilnai įkrauna per 2–4 valandas. Taip pat yra ir itin greito įkrovimo funkcija bei galimybė įkrauti bateriją dalinai, tad jei skubate, jūsų elektromobilis tikrai negaišins ir energija pasipildys vos per keliolika minučių. Tai tikrai nėra ilgai, tačiau technologijos nuolat tobulėja, tad jau netolimoje ateityje galima tikėtis ir dar trumpesnio krovimo laiko.

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA