PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Sausio 24 d. 13:49

AQUEOUS- Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodos atidarymas

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


69088

Maloniai kviečiame į Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodos AQUEOUS atidarymą vasario 7 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Šiaulių dailės galerijoje, Vilniaus g. 245.

5c499e18a6bcc.jpg

Lietuvos spaudos fotografų klubas pristato išskirtinį projektą ─ unikalią žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų parodą. Lietuvai atstovaujantys plaukikai puikiai pasirodo olimpiadų, čempionatų, kitų tarptautinių varžybų metu, todėl kasdienis visuomenės susidomėjimas plaukimo sportu ir jo atstovais nuolatos didėja. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis, jos turi išliekamąją vertę: per vaizdus rodoma mūsų krašto plaukimo sporto dabartis, įamžinami kelių kartų Lietuvos plaukikai.

Plaukikų portretai, sukurti po vandeniu, – naujas šalies fotografijos žvilgsnis į žmogų ir jo gyvenimo aistrą – vandenį. Apžvelgiant Lietuvos fotografijos istoriją pastebima, kad povandeninės fotografijos meistrų Lietuvoje nėra daug. Parodoje eksponuojamos fotografijos turi meninę ir išliekamąją vertę. Šios unikalios portretinės plaukikų fotografijos visuomenei perteikia plaukikų santykį su jų siekiais, kasdienybe bei filosofija kitu, netikėtu, rakursu – pirmuoju susiliejimu su vandeniu. Tai netradicinės, daug darbo, kruopštumo bei meilės fotografijai ir fotografuojamiems plaukikams reikalaujančios fotografijos. Fotografė R. Stankevičiūtė-Kazakevičienė savo fotografijomis ne sykį atskleidė įamžintų žmonių emocijas ir vidinio pasaulio spalvas. Siekdama įgyvendinti projektą fotografė baigė povandeninio nardymo kursus, gavo nardytojo licenciją, kuri būtina norint sukurti povandeninius plaukikų portretus. Fotografijos parodai parengtos naudojant šiuolaikinę technologiją, kuri suteikia joms gyvumo jausmą ir perteikia povandeninio vaizdo emociją.

Parodos globėjas – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.