REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 20 d. 12:40

Aptartos galimybės mažinti nedarbo lygį Joniškio rajone

Šiauliai

Aptartos galimybės mažinti nedarbo lygį Joniškio rajone

Erika ŠivickaitėŠaltinis: Etaplius.lt


175657

Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius ir administracijos atstovai susitiko su ŽŪB „Delikatesas“ paukščių skerdyklos vadovu, seniūnais, Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais.

ŽŪB „Delikatesas“ paukščių skerdyklos vadovas Aušrys Grybė informavo, kad įmonėje bus įdarbinta 90 asmenų, iš jų 42 bedarbiai, kuriuos nukreipė Užimtumo tarnybos specialistai.

Meras užtikrino, kad dažnai įvardijama nedirbančių asmenų susisiekimo problema nėra tinkamas pasiteisinimas tiems, kurie nenori dirbti. Jis patikino, jog bus užtikrinta, kad darbo vietą pasiektų visi norintys ir galintys dirbti.

Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atvejo vadybininkė Alma Bačianskienė pristatė savivaldybėje vykdomos Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rezultatus.

Projekte dalyvauja 126 ilgalaikiai bedarbiai, kuriems yra teikiamos psichologo, priklausomybių konsultanto, teisininko konsultacijos, motyvaciniai, finansinio raštingumo mokymai, savipagalbos grupinių užsiėmimų, informavimo, konsultavimo, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugos, kurios padės jiems grįžti į darbo rinką.

Projekto pagalba 17 asmenų įsidarbino, tačiau dalis bedarbių uždarbiauja nelegaliai, dirba pagal paslaugų kvitus, todėl nuolatinio darbo neieško. Tik visų tarnybų glaudus bendradarbiavimas, darbdavių sąmoningumas, žmonių nepakantumas „šešėliui“ ir piktnaudžiavimui padės  mažinti nedarbo lygį Joniškio rajone.

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA