Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Aptarti Gyvolių piliakalnio tvarkymo ir priežiūros klausimai
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 19 d. 11:00

Aptarti Gyvolių piliakalnio tvarkymo ir priežiūros klausimai

Mažeikiai

Etaplius.ltŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybės inf.


295332

Mažeikių rajono savivaldybėje aptarti Gyvolių piliakalnio tvarkymo ir priežiūros klausimai. Piliakalnio šlaituose atsivėrusios nuošliaužos apgadino laiptus, kuriais galima nusileisti į Virvytės upės slėnį. Priėmus sprendimą juos išmontuoti, darbus atliko Viekšnių seniūnija.

Susitikime dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės merė Rūta Matulaitienė, vicemerė Kristina Juškevičienė, Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Štakonaitė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė, Žemaitijos saugomų teritorijų direktorius Mindaugas Balčiūnas ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Ventos regioninio parko grupės patarėjas Ramūnas Dulinskis.

Aptarta situacija dėl Gyvolių piliakalnio šlaituose atsivėrusių nuošliaužų, ypač šiauriniame piliakalnio šlaite. Dėl šioje vietoje susiformavusios nuošliaužos žemėje pastebėti įtrūkiai bei laiptų deformacija. Dėl įtrūkių po kiekvieno intensyvesnio lietaus kilo rizika, kad gali susiformuoti nauja nuošliauža ir kartu nusitempti didžiąją laiptų dalį. Kad būtų išvengta nelaimingų įvykių, priimtas sprendimas laiptus išmontuoti. Viekšnių seniūnija sprendimą įgyvendino, laiptus išardė.

Dėl Virvytės upės slėnio lankymo bus ieškoma optimalaus sprendimo, konsultuojamasi su Kultūros paveldo departamento Telšių skyriaus specialistais, paveldosaugininkais ir architektais. Priėmus sprendimą bus pradėta rengti projektinė dokumentacija naujiems saugiems laiptams įrengti.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA