REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Rugsėjo 12 d. 14:29

Aptarta Joniškio rajono pagrindinės mokyklos veikla

Joniškis

Etaplius.ltŠaltinis: Joniškio rajono savivaldybės inf.


245555

Birželio mėnesį Joniškio rajono savivaldybės taryba pritarė reorganizavimo pokyčiams rajono švietimo įstaigų veiklose. Priimtas sprendimas reorganizuoti Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinę mokyklą, Joniškio rajono Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklą ir Joniškio rajono Kriukų pagrindinę mokyklą sujungiant ir įsteigiant Joniškio rajono pagrindinę mokyklą.

Vykdant reorganizaciją siekiama optimizuoti Joniškio rajono savivaldybės biudžetinių švietimo įstaigų tinklą, jų valdymą ir veiklą, racionaliai ir tikslingai naudoti materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius.

Nuo rugsėjo 1-ąją savo veiklą pradėjo Joniškio rajono pagrindinė mokykla, vykdanti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo pirmosios ir antrosios dalių programas.

„Rugsėjo pirmosiomis dienomis apsilankiau Joniškio rajono pagrindinės mokyklos skyriuose ir pastebėjau, kad mokykla turi perspektyvą ir ateitį. Džiaugiuosi, kad į Gasčiūnų poskyrį šiemet atėjo 27 mokiniais daugiau, nei pernai. Matau, kad sprendimai, resursai ir galimybės yra teisingi užtikrinant Joniškio mokinių ugdymo kokybę“, – sako Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius.

Šiuo metu jungtinės klasės yra tik tarp pirmokų ir antrokų, kai vyksta menų ir fizinio ugdymo pamokos, visos kitos pamokos vyksta atskirai.

Mokykloje nuo rugsėjo 1-osios pirmokai pradėjo mokytis anglų kalbos ir informacinių technologijų. Pernai jau Gataučiuose buvo taikoma tokia praktika.

„Tai unikali galimybė pirmokams jau pirmoje klasėje mokytis anglų kalbos ir informacinių technologijų. Kitose mokyklose šių dalykų vaikai pradeda mokytis tik antroje klasėje“, – sako meras.

Į Joniškio rajono pagrindinę mokyklą šį rugsėjį atėjo 21 pirmokas. Šiuo metu mokykloje mokosi 407 vaikai: Gasčiūnų skyriuje – 128, Gataučių –158, Kriukų – 121 mokinys.

Pastebėta, kad joniškiečiai mokytojai grįžta dirbti į mūsų kraštą iš kitų rajonų. Šį rugsėjį Joniškio rajono pagrindinės mokyklos bendruomenė pasipildė ne tik mokiniais, bet ir 6 naujais mokytojais.

„Joniškio rajono savivaldybės tarybos sprendimai buvo priimti tinkami ugdymo atžvilgiu. Artimiausiu metu tikimės modernizuoti mokymosi įrangą, įsigyti išmanias lentas“, – sako Joniškio rajono pagrindinės mokyklos laikinai einantis direktoriaus pareigas Linas Česnulis.

Taip pat planuojamos atviros pamokos, kai vaikai turės išvažiuojamasis pamokas ir bendras veiklas kituose skyriuose.

Esant poreikiui mokytojai bus mobilūs, pavaduos ir pakeis vienas kitą bei užtikrins vaikų ugdymo kokybę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA