REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 07:00

Apleistame name Kaune rasta moteris su naujagimiu (papildyta)

Kaunas

Etaplius.lt nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


296035

Kaune, apleistame name, rasta jauna moteris su pagimdytu kūdikiu, abu jie paguldyti į Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos kliniką, jų būklė stabili, pavojus gyvybėms negresia, Eltą informavo klinikos.

Kaip pranešė Policijos departamentas, pirmadienio pavakarę, 16 val. 38 min., apleistame name rasta moteris, gimusi 2003 metais, ir jos naujagimis.


Moteris paaiškino, kad sekmadienį pagimdė sūnų, tačiau su savimi neturi mobiliojo ryšio priemonės, todėl negalėjo išsikviesti pagalbos.


Moteris su naujagimiu paguldyti į ligoninę.


Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė Eltai sakė, kad, važiuodami Tunelio gatve, pareigūnai pamatė jiems mojančius asmenis.


„Kaip paaiškėjo, jie mojo tam, kad praneštų apie pastebėtą moterį, kuri galimai pagimdė naujagimį. Apie situaciją buvo informuoti medikai“, – Eltai sakė policijos atstovė.


Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji patarėja Dalia Drungelienė Eltą informavo, kad vaiko teisių gynėjai gavo pranešimą iš policijos dėl kūdikio, rasto kartu mama.


„Nedelsiant buvo pasirūpinta, kad mažylis ir mama patektų pas medikus, kurie jų sveikata rūpinasi iki šiol. Kol kas su mama dėl jos sveikatos būklės pabendrauti nepavyko, tačiau artimiausiu metu vaiko teisių gynėjai vyks į gydymo įstaigą ir vertins vaiko situaciją. Šiuo metu vaikas yra saugus. Anksčiau šeimai pagalba nebuvo teikta“, – sakė ji.


Policija surinko medžiagą dėl piktnaudžiavimo tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis.


Tas, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA