Verslas | 5 MIN.

Apklausa: darbuotojų skaičių šiais metais žada didinti penktadalis darbdavių

Etaplius.lt
2024 m. vasario 18 d. 11:36
pexels-andrea-piacquadio-927022

Darbuotojų skaičiaus šiais metais keisti neketina 72 proc. apklaustų įmonių, o penktadalis tikisi didinti darbuotojų skaičių, steigdami darbo vietas ar užpildydami esamus etatus, rodo kasmetinė Užimtumo tarnybos apklausa.

Šios apklausos duomenimis, personalo augimą daugiau (32,4 proc.) numato didžiausi šalies darbdaviai, kurių įmonėse dirba daugiau kaip 250 darbuotojų.

„Apklausa rodo, kad optimistiškiau nusiteikę didesni darbdaviai. Didesnė jų dalis planuoja plėtrą, tikisi augsiančių veiklos apimčių ir ketina padidinti darbuotojų skaičių arba skirti lėšų jų mokymui. Mažesnės įmonės labiau linkusios išlaikyti nekintančias pozicijas“, – išplatintame pranešime cituojama Užimtumo tarnybos Stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė.

Mažiausia darbuotojų skaičiaus dinamika – vadovams

Didžiausią poreikio augimą darbdaviai prognozuoja kvalifikuotiems darbininkams ir operatoriams – 23 proc. numato didėsiantį tokių darbuotojų skaičių įmonėje. Mažiausią darbuotojų skaičiaus dinamiką darbdaviai žada vadovams: 94 proc. apklaustų įmonių ir įstaigų nurodė, kad vadovų skaičius per artimiausius 12 mėnesių nesikeis.

Apklausos duomenimis, daugiausia darbdavių nurodė planuojantys inžinerijos specialistų, pardavimo atstovų, slaugos specialistų, apskaitos ir buhalterijos tarnautojų, socialinių darbuotojų, reklamos ir rinkodaros specialistų, IT specialistų, specialiųjų poreikių mokinių mokytojų, statybininkų, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojų poreikio augimą.

Taip pat elektrikų, variklinių transporto priemonių mechanikų ir taisytojų, elektromechanikų ir elektromonterių, suvirintojų, dažytojų, šaltkalvių, kelininkų, baldžių, vandentiekininkų ir vamzdynų montuotojų, metalo apdirbimo staklių operatorių poreikio augimą.

Tarp veiklos vystymo iššūkių – minimalaus darbo užmokesčio augimas ir darbuotojų trūkumas

Pasak Užimtumo tarnybos, svarbiausi veiklos vystymo iššūkiai šiais metais – minimalaus darbo užmokesčio augimas, energijos sąnaudos, žaliavų brangimas ir darbuotojų trūkumas. Šiuos veiksnius laukiamomis kliūtimis veiklai vystyti nurodė kiek daugiau nei trečdalis apklaustų įmonių ir įstaigų.

Anot Užimtumo tarnybos atstovės, šiais metais energijos sąnaudas veiklos gyvybingumui ir sėkmei aktualiu iššūkiu įvardijo du kartus mažiau darbdavių nei praėjusiais metais.

„Mažiau nei praėjusiais metais numatomomis kliūtimis nurodė ir tiekimo grandinių trikdžius ar pardavimų vidaus rinkoje mažėjimą. Daugiau darbdavių į svarbiausių iššūkių trejetuką įtraukė pabrangusį skolinimąsi, darbuotojų trūkumą ir minimalios algos didėjimą“, – teigė J. Zemblytė.

Minimalaus darbo užmokesčio didėjimas, pardavimų vidaus rinkoje mažėjimas ir energijos sąnaudos yra aktualesni mažesniems darbdaviams.

Didesnės įmonės dažniau nei mažos reikšmingiausiais veiklos vystymo iššūkiais minėjo galimą darbuotojų trūkumą, veiklos skaitmenizavimo, automatizavimo ir robotizavimo sprendimus bei žaliojo kurso įgyvendinimą.

Žmogiškųjų išteklių valdymo srityje daugiau nei du penktadaliai darbdavių nurodė, kad gali turėti sunkumų apsirūpinant kvalifikuotais darbuotojais ir pasiūlant jiems konkurencingą darbo užmokestį.

Gali kilti sunkumų dėl kvalifikuotų darbuotojų trūkumo

Jaunų specialistų pritraukimas ir talentų išlaikymas svarbus penktadaliui, o nekvalifikuotos darbo jėgos stygius – septintadaliui apklaustų darbdavių.

Apklausos duomenimis, 45,8 proc. nurodė, kad gali kilti sunkumų dėl kvalifikuotų darbuotojų trūkumo, 14,7 proc. – dėl nekvalifikuotų. Visgi už nekvalifikuotų darbuotojų stoką darbdaviams aktualiau bus jaunų specialistų pritraukimas, talentų išlaikymas ir darbuotojų motyvavimas.
Su kvalifikuotų darbuotojų stygiumi daugiausia susidurs apdirbamosios gamybos, statybos, vandens tiekimo, nuotekų valymo ir atliekų tvarkymo veiklos sektorių darbdaviai.

Galimus sunkumus dėl konkurencingo darbo užmokesčio dažniausia patirs finansinės ir draudimo, informacijos ir ryšių, viešojo valdymo, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo, profesinės, mokslines ir technines veiklas vykdančios įmonės, teigiama pranešime.

Daugiausia sunkumų dėl jaunų specialistų pritraukimo numato švietimo, viešojo valdymo, elektros, dujų ir garo tiekimo, meninę, pramoginę ir poilsio organizavimo veiklas vykdantys darbdaviai. Talentų išlaikymas bus aktualiausias informacijos ir ryšių bei finansinės ir draudimo įmonėms.

Visose šalies apskrityse kvalifikuotų darbuotojų trūkumas įvardintas laukiamu žmogiškųjų išteklių valdymo iššūkiu, išskyrus Vilniaus regioną. Čia daugiau darbdavių nurodė galimybes pasiūlyti konkurencingą darbo užmokestį, pranešė Užimtumo tarnyba.

Kasmetinis darbdavių nuomonės tyrimas vyko 2023 metų spalio–lapkričio mėnesiais. Jo metu apklausta 2,5 tūkst. šalies įmonių ir įstaigų, kuriose dirba 158,5 tūkst. darbuotojų.


Šiauliai
Šiauliuose rastas mirusio vyro kūnas
Sekmadienį, sausio 4 d., Šiauliuose rastas mirusio vyro kūnas, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Daugybė suaugusiųjų sutrinka, kai neuroskirtingų vaikų elgesys paaštrėja net tada, kai turėtų lengvėti – tačiau tai dažnai yra natūrali gijimo dalis, o ne problema. Šiame straipsnyje kalbamės su ergoterapeute Giedre Sasnauskiene – sensorinės integracijos specialiste ir TBRI praktike, kuri traumai jautriu ir neuroįvairovę priimančiu požiūriu padeda vaikams bei jų šeimoms kurti saugesnį ryšį. Aptariame, kaip trauma pasireiškia neuroįvairiems vaikams, ką verta žinoti suaugusiesiems ir kokie konkretūs žingsniai gali padėti kasdienybėje – tiek vaikams, tiek juos lydintiems tėvams, pedagogams ar terapeutams.
Lietuva | 7 MIN.
0
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį paneigė pranešimus, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidenciją, kaip teigė Kremlius, puolė Ukrainos dronai.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Kas nutiko 2025-aisiais, koks žvilgsnis į 2026-uosius? Šiauliuose apie tai gali papasakoti miesto meras Artūras Visockas. Darbų mieste buvo išties gausu.
Politika | 2 MIN.
1


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Daugybė suaugusiųjų sutrinka, kai neuroskirtingų vaikų elgesys paaštrėja net tada, kai turėtų lengvėti – tačiau tai dažnai yra natūrali gijimo dalis, o ne problema. Šiame straipsnyje kalbamės su ergoterapeute Giedre Sasnauskiene – sensorinės integracijos specialiste ir TBRI praktike, kuri traumai jautriu ir neuroįvairovę priimančiu požiūriu padeda vaikams bei jų šeimoms kurti saugesnį ryšį. Aptariame, kaip trauma pasireiškia neuroįvairiems vaikams, ką verta žinoti suaugusiesiems ir kokie konkretūs žingsniai gali padėti kasdienybėje – tiek vaikams, tiek juos lydintiems tėvams, pedagogams ar terapeutams.
Lietuva | 7 MIN.
0
Pirmadienį į posėdį vėl renkasi darbo grupė, kuriai pavesta tobulinti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) įstatymo pataisas.
Lietuva | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Kas nutiko 2025-aisiais, koks žvilgsnis į 2026-uosius? Šiauliuose apie tai gali papasakoti miesto meras Artūras Visockas. Darbų mieste buvo išties gausu.
Politika | 2 MIN.
1
Sausio 2 dieną Joniškio seniūnijos seniūno pareigas, laimėjęs konkursą pradeda eiti Eugenijus Takuševičius.
Politika | 3 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį paneigė pranešimus, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidenciją, kaip teigė Kremlius, puolė Ukrainos dronai.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Iš viso 32 Kubos piliečiai žuvo per JAV ataką Karakase, pasibaigusią Venesuelos prezidento Nicolaso Maduro sulaikymu, sekmadienį pranešė vyriausybė Havanoje.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0

Šiauliai
Akmenė
Sekmadienį, sausio 4 d., Šiauliuose rastas mirusio vyro kūnas, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar, sausio 4 d., viename Naujosios Akmenės daugiabučių rastas sužaloto vyro kūnas, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Penktadienį Šiaulių rajone susidūrus dviem automobiliams, nukentėjo trys asmenys, tarp kurių vaikas, pranešė policija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Iškritus sniegui situacija Šiaulių miesto gatvėse ir kiemuose tapo sudėtingesnė ir pavojingesnė ne tik transporto priemonių eismui, bet gyventojams – vietomis gali būti slidu. Savivaldybės tikinimu, stengiamasi užtikrinti kokybišką gatvių ir šaligatvių valymą, vis dėlto, didesni krituliai ar ilgesnis jų snygis situaciją gali koreaguoti. Tuo tarpu gyventojams primenama, kad augiabučių kiemų valymu vardan saugumo derėtų pasirūpinti patiems.
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Automobilio pardavimas gali būti paprastas ir sklandus procesas, jei yra žinomi pagrindiniai žingsniai. Kad gyventojams būtų lengviau, „Regitra“ parengė tris aiškius patarimus, padėsiančius užtikrinti saugų ir tvarkingą sandorį.
Gatvė | 3 MIN.
0
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Gatvė | 5 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kurią remia „Betsson“, iškovojo „Šiauliai“ (7-6), kurie šeštadienį namuose 98:95 (26:19, 20:25, 25:21, 27:30) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Paskolų klubą“ (4-10).
Sportas | 4 MIN.
0
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Akmenė
Šiauliečiai Augustė Tomkutė ir Lukas Vigelis dar visai neseniai atvėrė nepriklausomos meno erdvės „Garažas“ duris. Netradicinėje garažo aplinkoje simboliškai, prieš pat Naujuosius metus surengta pirma paroda taip stipriai sužavėjo šiauliečius, kad šiandien rankose pora laiko apdovanojimą už geriausią kultūros edukaciją.
Kultūra | 3 MIN.
0
Jaunimo reikalų agentūra įvertino Akmenės rajono savivaldybės 2025 metų jaunimo politikos įgyvendinimą ir pažymėjo savivaldybę kaip reikšmingai prisidedančią prie teigiamų pokyčių jaunimui Lietuvoje.
Jaunimas | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Kutiškių daugiafunkcis centras jau ketvirtus metus įgyvendina tęstinį projektą „Psichikos sveikatos stiprinimas ir emocinės sveikatos gerinimas“. Projekto metu bendruomenės nariai dalyvavo psichologės paskaitoje, pirties edukacijoje, baidarių žygyje su meditacijos ir jogos užsiėmimais, kardio bei funkcinėse treniruotėse, taip pat kūrybinėse veiklose – lipdė iš molio, kūrė veltinio darbus.
Sveikata | 2 MIN.
0
„Fotografijos namų“ įkūrėjas, fotografas, žurnalistas, rašytojas Rolandas Parafinavičius po Šiaulius su savo „bildukais“ bilda jau 15 metų. Būtent tokį jubiliejų stipri fotografų bendruomenė minėjo 2025 metais. Likus vos porai mėnesių iki 16-tojo gimtadienio, R. Parafinavičius dalijasi „Fotografijos namų“ istorija.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šaltojo sezono metu dalis graužikų ieško šilumos ir maisto žmogaus kaimynystėje. Šiemet fiksuojama itin didelė jų gausa. Kol dar neįsivyravo tikra žiema, pelės ir žiurkės lengvai juda šalia gyvenamųjų būstų ir kitų patalpų, o įsikūrusios šildomose užuovėjose pelės gali net ir žiemą atsivesti jauniklių.
Namai | 4 MIN.
0
Šaldytuvas pilnas, bet jį atsidarius atrodo, kad nieko jame nėra? Po švenčių tai tampa beveik nacionaline problema. Indeliai be etikečių, mišrainių likučiai, kalakuto gabalai, kurių kilmė jau miglota... Kodėl taip nutinka ir kaip išvengti maisto švaistymo, kai technologijos siūlo netikėtus sprendimus? Maisto banko ir „Sprinter“ tyrimas rodo, kad trečdalis apklaustųjų išmeta iki 5 proc. maisto, 15 proc. žmonių – iki 10 proc., 5 proc. – 11–15 proc., o dar 5 proc. gyventojų išmeta net iki 20 proc. valgyti tinkamo maisto. Organizacija pastebi, kad švaistomų produktų kiekis per šventes nuosekliai auga.
Namai | 4 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
„Fotografijos namų“ įkūrėjas, fotografas, žurnalistas, rašytojas Rolandas Parafinavičius po Šiaulius su savo „bildukais“ bilda jau 15 metų. Būtent tokį jubiliejų stipri fotografų bendruomenė minėjo 2025 metais. Likus vos porai mėnesių iki 16-tojo gimtadienio, R. Parafinavičius dalijasi „Fotografijos namų“ istorija.
Veidai | 3 MIN.
0
Penktadienį paliekantis darbą LNK ir InfoTV naujienų tarnyboje paskelbė vienas žinomiausių šių televizijos kanalų žinių vedėjas Viktoras Jakovlevas. Patyręs žurnalistas apie tai pranešė savo socialinio tinklo paskyroje ir teigė dar nežinantis, kokiu profesiniu keliu pasuks. Naujienų tarnyboje V. Jakovlevas dirbo 13 metų.
Veidai | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio 5–11 d. savaitės horoskopas:
Horoskopai | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Sausio penktoji – 5-oji metų diena (pirmoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 361 diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Sausio 5–11 d. savaitės horoskopas:
Horoskopai | 6 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarinių idėjų partnerė, tinklaraščio „Running Vita“ autorė Vita Marija Murėnaitė atkreipia dėmesį į nebrangius citrusinius vaisius, kurie patiekalams suteikia naują ryškų skonį, ir kviečia išbandyti gaivių ir netikėtų šventinių salotų receptus.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Netikėta audra, kelioms dienoms dingusi elektra ar nenumatyta situacija, kai paprasčiausiai nėra galimybės nueiti į parduotuvę. Tokiais atvejais ypač pravartu namuose turėti ilgo galiojimo maisto atsargų – jos padeda išvengti streso, leidžia jaustis ramiau ir būti pasiruošusiems bet kokiai situacijai, net jei tai – ir netikėtai užklupę svečiai. Apie tai, kaip tikslingai ir praktiškai pasiruošti netikėtumams, pasakoja „Locked N Loaded“ mokymų vadovas Povilas Rubinas.
Virtuvė | 4 MIN.
0