REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Balandžio 25 d. 15:12

Apkasų žvakės – Ukrainos kariams

Mažeikiai

Etaplius.ltŠaltinis: Mažeikių rajono savivaldybės inf.


265397

Mažeikiuose vyksta akcija „Pagalba Ukrainos kariams“, kurios pagrindinis tikslas – rinkti vašką apkasų žvakėms gaminti. Jos labai reikalingos Ukrainą ginantiems kovotojams. Kad vaško būtų surinkta daugiau, prie kapinių pastatyti specialūs geltoni konteineriai, skirti vaškui, žvakių likučiams. Surinkta medžiaga bus vežama į apkasų žvakių dirbtuves Kaune.

Vaškui rinkti skirta 14 geltonos spalvos konteinerių: Mažeikių, Geidžių ir Viekšnių naujosiose kapinėse – po 4 konteinerius, Tirkšlių ir Viekšnių senosiose kapinėse – po 1. Jie pastatyti šalia stiklui skirtų rūšiavimo konteinerių, į kuriuos turėtų keliauti žvakių stiklas. Jei konteineriai vaškui pasiteisins, jų atsiras ir kitose rajono kapinėse.

Apkasų žvakės – nedidelis, į delną telpantis daiktas, bet galintis daug, todėl labai reikalingas. Jomis kariai apkasuose ir kitose fronto vietose gali pasišildyti rankas, maistą, vandenį, apšviesti patalpą, išdžiovinti nedidelius drabužius.

Tinka bet kokie vaško ar patalpose skirto naudoti parafino, smulkūs įvairių namuose skirtų deginti žvakių likučiai. Juos geriausia surinkti į maišelius ir sudėti į tam skirtus konteinerius. Iš surinkto vaško bus pagamintos apkasų žvakės, kurios pasieks Ukrainos kovotojus.

Akciją „Pagalba Ukrainos kariams“ savanoriai pradėjo praėjusių metų gruodį. Į ją įsijungė švietimo ir kitos įstaigos, jaunieji šauliai, bažnyčios laidojimo namai, įvairios organizacijos, pavieniai žmonės. Per beveik 3 mėnesius surinkta ir į žvakių gamybos dirbtuves išsiųsta apie 600 kg vaško ir parafino.


Foto galerija:
REDAKCIJA REKOMENDUOJA