Aktualijos | 8 MIN.

Apkaltos komisijos ekspertai: valstybė turi pareigą reaguoti į neapykantos kurstymą

Jūratė Skėrytė
2023 m. spalio 30 d. 12:19
20200618_091052 (1)

Valstybė turi pareigą reaguoti į neapykantos kurstymą, pirmadienį sakė Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio apkaltos komisijoje dalyvavę ekspertai.

Ši Seimo komisija aiškinasi, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą prieš minėtą parlamentarą dėl jo antisemitinių pareiškimų.

„Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) jurisprudencijoje nurodyta pozityvioji valstybės pareiga imtis aktyvių veiksmų prieš tokius neapykantos kurstymus arba pritarimus tarptautiniams nusikaltimams“, – pirmadienį sakė komisijai liudijęs teisininkas Algimantas Šindeikis.

Anot jo, į tokius veiksmus privalo reaguoti tiek teisėsauga, tiek kitos institucijos.

„Seimas privalo pradėti tokias (apkaltos – BNS) procedūras ir tokius asmenis persekioti“, – tvirtino teisininkas.

Politologė Rima Urbonaitė komisijai teigė, kad R. Žemaitaičio veiksmai turi įtakos viso Seimo reputacijai. Anot jos, net jei parlamentaro veiksmai teisiškai nebūtų pripažinti kaip įstatymų pažeidimas, Seimo atsakomybė dėl vieno iš jo narių elgesio niekur nedings.

„Man atrodo, kad ir patys politikai klaidingai save traktuoja, kad aš tiesiog esu tautos atspindys, visokių reikia, visokių turi būti. Manau, kad tam tikri standartai turi būti taikomi“, – kalbėjo ji.

Pirmadienį apklausti visi trys ekspertai sakė, kad R. Žemaitaičio pasisakymai yra sąmoningas neapykantos kurstymas prieš žydų tautą. 

A. Šindeikio teigimu, dalis Seimo nario minčių galėtų būti vertinami kaip nuomonės reiškimas ar saviraiškos laisvė, tačiau ne visos.

„Ta pasisakymų dalis, kuri susijusi su mokyklų griovimu Palestinoje, kadangi tie faktai turi pagrindo, tokie faktai buvo, nesigilinant į priežastis, šiuo atveju tie naratyvai, kur smerkiama Izraelio valstybė dėl to, kad mokyklos yra griaunamos, manyčiau, gali būti priskirtina parlamentaro saviraiškos laisvei. Dėl to nematyčiau nei Konstitucijos, nei Baudžiamojo kodekso pažeidimo“, – sakė teisininkas.

Kita vertus, jis tvirtino, kad skanduotės apie žydus kartojimas bei įrašas, jog negalima „pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO“, vertintini kaip neapykantos kurstymas, nes nusikaltimais kaltinama visa žydų tauta, o ne konkretūs jos atstovai.

„Tokia frazė, mano vertinimu, vienareikšmiai gali būti priskirta prie tautinės neapykantos kurstymo“, – sakė A. Šindeikis.

Anot jo, tiek Lietuvos, tiek tarptautiniai teismai panašius išsireiškimus jau yra įvertinę kaip antisemitizmą.

„Jau egzistuoja tiek Lietuvos teismų praktika, tiek EŽTT praktika, kad naratyvai, kaltinant visą žydų tautą, yra priskiriami prie neapykantos kalbos. Tokiu atveju, matyt, yra pagrindas komisijai teigti, kad vis dėlto yra Konstitucijos pažeidimas ir kartu priesaikos pažeidimas“, – sakė A. Šindeikis.

Jis taip pat įžvelgė, kad R. Žemaitaičio padarytas Konstitucijos pažeidimas dėl savo pobūdžio turėtų būti vertinamas kaip šiurkštus.

„Tokia veikla šiurkščiai pažeidžia Konstituciją ir sulaužė asmuo priesaiką“, – tvirtino komisijai liudijęs teisininkas.

Istorikas, antisemitizmo tyrinėtojas Linas Venclauskas atkreipė dėmesį, kad Seimo narys ne vieną kartą, o sistemingai platino antisemitinę poziciją.

„Antisemitinė retorika, ne paslaptis, daugiau nei 100 metų yra pigaus populizmo politinės retorikos dalis. Jeigu nori pritraukti auditorijos dėmesį, antisemitinius, antižydiškus teiginius gali pasitelkti ir sulauksi tam tikrų palaikytųjų“, – sakė jis.

Istorikas priminė, kad nereagavimas į tokią retoriką, nebaudžiamumas yra atvedęs iki labai liūdnų, pavojingų pasekmių.

„Negalima tokių pasakymų nurašyti kaip asmeninės nuomonės. Istorija mums ne vieną ir ne du pavyzdžius pateikia, (...) tie patys naciai, kada ateidinėjo į valdžią ir kada Hitleris formavo savo nacistinę pasaulėžiūrą, nemaža dalis gana rimtų, solidžių pasaulio politikų teigė: jis – juokdarys, pajuokaus ir viskas baigsis. Matant, kad tai nesibaigia, o intensyvėja, padaryta antra klaida – mes jį priimsime į savo kompaniją, nes kito pasirinkimo kaip ir neturime, o būdamas tarp mūsų jis, suprask, persiauklės, pasikeis, nebebus toks radikalus“, – sakė L. Venclauskas.

„Greita, teisinga ir konstruktyvi reakcija mums reikalinga, nes, viena vertus, formuojame tam tikrus elgesio modelius, kita vertus, pačios genocido, diskriminacijos schemos prasideda nuo žodžių“, – pabrėžė jis.

Politologė R. Urbonaitė akcentavo, kad Seimo nariams turėtų keliami aukštesni ir griežtesni reikalavimai, nes jie vertinami kaip savotiškas pavyzdys visuomenei.

Anot jos, R. Žemaitaičio įrašai apie žydus socialiniame tinkle „Facebook“ atitinka klasikinį propagandos kūrimo modelį – sistemingai kartojami stereotipai, nurodomas aiškus priešas, dalis teksto rašoma didžiosiomis raidėmis, norint suteikti didesnį poveikį, naudojamas etikečių klijavimas ir paralelės. 

„Kas galės pasakyti, kad tuose pasisakymuose nėra tam tikro tendencingumo, tam tikros grupės išskirtinio traktavimo, labai negatyvaus traktavimo ir net nuteikinėjimo lietuvių prieš žydus? Sunkiai įsivaizduoju, kaip galima ten to nematyti“, – tvirtino politologė.

Kitą savaitę, pirmadienį, apkaltos komisija planuoja tvirtinti išvadą. 

Anksčiau, kai komisijoje dirbo tik valdančiųjų atstovai, kaip ekspertai apklausti istorikai Alfonsas Eidintas, Nerijus Šepetys, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovai Greta Baltikauskaitė ir Martynas Jockus, generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Jų teigimu, R. Žemaitaičio viešai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbti teiginiai apie žydų veiksmus Palestinoje, lietuvių trėmimus yra antisemitiniai, jie prieštarauja Konstitucijai ir negali būti laikomi saviraiškos laisve.

R. Žemaitaitis su komisija nebendradarbiauja, nereaguoja į kvietimus dalyvauti posėdžiuose, atsakyti į klausimus, pateikti informaciją.

Apkaltą Mišrios Seimo narių grupės parlamentarui R. Žemaitaičiui dėl jo antisemitinių pareiškimų inicijavo valdančiųjų frakcijų atstovai. Rugsėjį visos opozicinės frakcijos atsisakė į tyrimo komisiją deleguoti savo narius, todėl joje dirbo tik konservatorių, liberalų ir Laisvės frakcijų atstovai.

Tačiau opozicijos atstovai, išskyrus „valstiečius“, nuomonę pakeitė po grupuotės „Hamas“ išpuolių prieš Izraelį. 

Komentuodamas šiuos įvykius R. Žemaitaitis savo „Facebook“ paskyroje paskelbė: „Įdomu, koks jausmas Izraelio žydams, kai juos dabar kaitina? Pirma, Azerbaidžanas meta lauk armėnus, dabar Izraeliui atėjo eilė? Dar gegužės mėnesį rašiau, kad tam tikrų Izraelio barbarų veiksmai Palestinoje sukels neapykantą jiems ir net visai tautai!“.

„Tuo metu ir dabar Lietuvos komikai mane antisemitu vadino, klausimas, ar dabar tie mūsų komikai mano įspėjimą ir dabar taip vertina. Lazda turi du galus, dabar Izraelio barbarai už Palestiniečių žudymus, kentėti turi“, – spalį rašė parlamentaras.

Apkaltos iniciatyva parengta anksčiau – rugsėjo viduryje.

Joje teigiama, kad R. Žemaitaičio vieši pasisakymai ir įrašai socialiniuose tinkluose yra antisemitiniai, kursto neapykantą.

Apkaltos tekste pateikiami tokie R. Žemaitaičio įrašai: „Pasirodo be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – IZRAELIS“; „Mes Lietuvių tauta niekada neturi(me) pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų TAUTOS NAIKINIMO!“, „Gal kitą kartą Izraelis numes bombą ant Palestiniečių ligoninės su prierašu susprogdinome, nes bijojome, kad jie mus puls <...> AŠ JUMS NORIU SUTEIKTI ŠANSO MIELI IZRAELIO ŽYDAI ATSIPRAŠYTI PALESTINOS IR ES, UŽ JŪSŲ ŠLYKŠČIUS VEIKSMELIUS SVETIMOJE ŠALYJE Ir pasikartosiu „Po tokių įvykių, nelieka nuostabos, kodėl gimsta tokie pasakymai: Lipo žydas kopėčiom ir nukrito netyčiom. Imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“ ir kiti.

Apkaltos iniciatorių vertinimu, sistemingai pasikartojančiais pasisakymais Seimo narys siekia skatinti smurtą, priešiškumą, pateisinti neapykantą prieš visą žydų tautą ir provokuoti visuomeninę bei tautinę nesantaiką, o tai nesuderinama su Konstitucija ir šalies interesais tarptautinių santykių srityje.

Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Teisinį imunitetą turintis R. Žemaitaitis jame apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Pats Seimo narys teigia, kad pagrindo jo apkaltai nėra, savo įrašų jis nelaiko antisemitiniais, o visus teiginius esą gali pagrįsti tarptautiniais dokumentais ar istoriniais šaltiniais.


Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja apdovanota „Gerumo žvaigžde“
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Aukštabalio–Rasos gatvių kvartalas sunkiai atpažįstamas. Šio kvartalo gyvenamoji aplinka per daugelį metų buvo stipriai nusidėvėjusi. Sunykusios vaikų žaidimų vietos, duobėti ankšti kiemai, ant išvažinėtų vejų stovintys automobiliai, pavojingi pėsčiųjų takai. Pernai rudens pradžioje prasidėję darbai jau baigti. Į kvartalo atnaujinimą investuota beveik 3,8 mln. eurų.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0