REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Gegužės 3 d. 14:32

Apkaltos komisija apklaus NSGK pirmininką V. Baką

Vilnius

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


1481

Seimo nario Mindaugo Basčio apkaltos komisija trečiadienį ketina apklausti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Vytautą Baką, Seimo narį Povilą Urbšį. Posėdis planuojamas už uždarų durų.

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 15 d. Ji turėtų ištirti ir pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui M. Basčiui.

Kovo 29 d. ši specialioji tyrimo komisija nutarė stabdyti savo darbą, kol sprendimą priims parlamentinį tyrimą dėl šio politiko atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Priėmus NSGK išvadą, specialioji komisija atnaujino darbą.

V. Bako vadovaujamas parlamentinį tyrimą atlikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad Seimo narys Mindaugas Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Seimas jau yra pritaręs tokiai NSGK išvadai.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė M. Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis.

Eltos informacijaREDAKCIJA REKOMENDUOJA