REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Atliekų tvarkymas2022 m. Rugsėjo 20 d. 10:23

Apeliacinio teismo sprendimas dėl nekokybiškų konteinerių Šiaulių mieste ir vėl palankus ŠRATC

Šiauliai

ŠRATCŠaltinis: ŠRATC


246252

Metus trukęs teisminis ginčas tarp VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiauliuose pusiau požeminių atliekų konteinerių aikšteles rengusio UAB „TIS“, UAB Helanas ir belgų įmonės Zweva Environment BVBA, dėl nekokybiškų ir sutarties sąlygų neatitinkančių pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių, antrąkart pabaigtas ŠRATC naudai. Tiek Šiaulių apygardos teismas, tiek Lietuvos Apeliacinis teismas neabejojo ŠRATC veiksmų teisėtumu.

Ginant viešąjį interesą, ŠRATC sutartį nutraukė

Dar 2018 metų spalį trys jungtinės veiklos partneriai, atstovaujami UAB „TIS“, pasirašė prekių, paslaugų ir rangos pirkimo sutartį, kurioje buvo sutarta Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje suprojektuoti ir įrengti 289 pusiau požemines atliekų surinkimo konteinerių aikšteles, jose sumontuojant 1 290 pusiau požeminių konteinerių.

Gindama Šiaulių miesto gyventojų interesus, ŠRATC sutartį nutraukė paaiškėjus, kad beveik šimte naujų aikštelių sumontuoti 429 konteineriai turi akivaizdžių defektų ir trūkumų. Jungtinės veiklos partneriams ginčijant šį faktą, ŠRATC buvo priverstas pasitelkti nepriklausomus ekspertus, kurių ekspertizės išvados patvirtino, kad įrengti konteineriai ne tik turi defektų bei trūkumų, tačiau neatitinka pačių jungtinės veiklos partnerių deklaruotų konteinerių savybių.

Sutartis nutraukta ne iš karto

Jungtinės veiklos partneriams ŠRATC sudarė galimybę išgelbėti sutartį, sudarant ketinimų protokolą, kuriame numatytos sąlygos, per kiek laiko ir kokiu būdu įrengti konteineriai turi būti sutvarkyti. Tačiau susitarimo neįvykdžius iki nustatyto termino pabaigos, sutartis buvo nutraukta.

UAB „TIS“ ir Zweva Environment BVBA Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro sprendimą nutraukti sutartį apskundė Šiaulių apygardos teismui, tačiau išnagrinėjus duomenis, teismas priėjo išvados, kad ieškovai neįvykdė ketinimų protokolo, ŠRATC negavo kokybiškų konteinerių, todėl turėjo teisę nutraukti sutartį.

Šią teismo nutartį įmonės UAB „TIS“ ir Zweva Emvironment BVBA apskundė apeliacinės instancijos teismui, tačiau ir pastarasis nutarė Šiaulių apygardos teismo 2022 m. birželio 14 d. sprendimą palikti nepakeistą.

ŠRATC pozicija

Įstaigos direktorius Žilvinas Šilgalis džiaugiasi, kad „teismai vis aiškiau stoja viešo intereso pusėje ir priima teisingus sprendimus bei nepasiduoda abejotinos reputacijos verslininkų ir jiems atstovaujančių brangiai apmokamų advokatų manipuliacijoms“.

ŠRATC vyr. teisininkė Ernesta Kalainytė-Kislauskienė antrina: „Džiugi žinia, kad po kiek daugiau nei metus trukusio įtempto proceso, kurio metu ŠRATC įdėjo daug pastangų, gindama viešąjį interesą ir siekdama įrodyti savo veiksmų teisėtumą, tiek pirmosios, tiek ir apeliacinės instancijos teismai neabejojo, jog ŠRATC šioje situacijoje elgėsi tinkamai ir sutartį nutraukė nepažeidžiant teisės aktų.“.

Įvykdytas naujas konkursas

Siekiant Šiauliuose įrengti visas suplanuotas aikšteles, buvo įvykdytas naujas pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo viešojo pirkimo konkursas. Rugsėjo pradžioje su konkurso nugalėtoju pasirašyta sutartis. ŠRATC tikisi, kad ES lėšomis finansuojamas projektas bus užbaigtas sėkmingai ir likusios aikštelės Šiauliuose bus įrengtos tvarkingos ir be trūkumų.

Šiauliečiai gali susipažinti su aikštelių žemėlapiu

Ar pusiau požeminių konteinerių aikštelės yra numatytos įrengti ir jūsų daugiabučio kieme, galite pasitikrinti žemėlapyje (violetiniais bokšteliais pažymėtos planuojamos aikštelės, geltonais laukeliais žymimos jau įrengtos). Jei savo daugiabučio namo adresu suplanuotos aikštelės nematote arba turite pasiūlymų, kur tokios aikštelės reikėtų, ŠRATC laukia laiškų su pasiūlymais adresu: info@sratc.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA